Madynka přehled

Madynka
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139821/madynka-3-vydani-139821.jpg 4 170 170

Madynka je sedmiletá, trochu nezkrotná a úžasnými nápady překypující holčička. Žije s rodiči a mladší sestřičkou Lízou na venkově. A protože svou malou sestru miluje, vymýšlí pro její zábavu nevšední radovánky, které se jí pak obvykle poněkud vymknou z rukou: Madynka skáče s deštníkem ze střechy, pořádá samostatné výlety, šplhá po stromech, prodává Lízu do otroctví, a při jedné zvlášť povedené hře se obě málem utopí...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Madicken , 1960

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Madynka. Přihlašte se a napište ho.

Monike
07.03.2023 5 z 5

Skvělé příběhy Madynky a Lizy. Každý ve r jsme se těšili, co zase vymyslí. :-)

AlexandraBane
26.03.2022 5 z 5

Madynku jsem milovala už jako dítě (taky ta knížka chudák podle toho vypadá), četla jsem jí pořád dokola. Tak jsem si řekla, že si jí po těch letech zopakuju a miluji jí pořád stejně i po těch letech. Takže jí stoprucentně můžu doporučit všem maminkám a jejich dětem.

LadidaX
20.01.2022 5 z 5

Jak to ta Lindgrenová dělala, že tak věrně a humorně dokázala popsat dětskou duši? Otázku si kladu při čtení každé z jejích knih. Madynku jsme si "stoprucentně" užili jak děti, tak i předčítající rodiče.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Madynka v seznamech

v Právě čtených3x