Má mě ráda, nemá mě ráda přehled

Má mě ráda, nemá mě ráda https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538016/bmid_ma-me-rada-nema-me-rada-663aa03b276e7.jpg 4 121 121

„Má mě rád, nemá mě rád, myslí na mě, vezme si mě, láskou se souží, po jiné touží…“ Devět současných českých prozaiků a devět povídek plných nejistot, pochyb a toužebného čekání. Stále ten stejný cit – a vždy nový a nezaměnitelný příběh. Ať už končí štěstím, neštěstím, manželstvím, kytičkou, nebo hubičkou…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Má mě ráda, nemá mě ráda. Přihlašte se a napište ho.

lulucinax
31.03.2024 4 z 5

Povídkovou knihu z edice česká povídka u mě vídáte pravidelně a nehodlám to měnit. Mám je ráda, přestože některé jsou velmi povedené a některé méně, ale někomu jinému můžou sednout úplně opačně. A vy si dle povídek můžete udělat nějakou představu o tom, jak daný autor píše a pak se podívat na jeho další díla.
Z tohoto souboru bych vypíchla povídku Má mě rád, nemá mě rád od Ireny Hejdové. U povídky Jaroslava Rudiše Vypisovači jsem se dost nasmála. A poslední povídku Sofi od Borise Dočekala bych jen utla o stránku a půl dřív.
Naopak povídka Michala Viewegha mě přesvědčila o vyřazení jeho dvou knih z mé knihovny a rozhodnutí, že je číst nechci :D

jiri77
30.03.2024 4 z 5

Několik knih z edice ''Česká povídka'' jsem už četl, tak jsem zkusil i něco o lásce.
Celkově mě čtení bavilo a řadím ji v edici k těm lepším. Nejvíce mě zaujala povídka od P. Dvořákové a A. Geislerové.

lendinka.k
31.01.2024 4 z 5

Povídky nejsou můj oblíbený žánr, většinou je okamžitě zapomínám a málokterá mi utkví v paměti. Tady si jich určitě budu pamatovat víc: ty nejlepší za mě byly Důkaz (pobavila jsem se) a Najdisvujosud.cz (úplně si to umím představit) a také se mi docela líbila povídka Švihák, která měla výbornou pointu. Nejhorší za mě byly Vypisovači (úvahy hlavní hrdinky mě vůbec nebavily) a Sofi (nedokázala jsem jí uvěřit). Provence z Florence jsem zapomněla hned po přečtení, neudělala na mě žádný dojem a Pohádku jsem asi špatně pochopila - té bych měla dát ještě šanci. Ale celkově hodnotím soubor povídek kladně, je to takový relax mezi čtením románů.

Knižní novinky (24. týden)

13.06.2021

Kniha Má mě ráda, nemá mě ráda v seznamech

v Právě čtených3x