Má léta s Andy Warholem přehled

Má léta s Andy Warholem https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84114/ma-leta-s-andy-warho-84114.jpg 4 79 79

Pop jméno osobnosti Ultra Violet, která prožila léta ve světě Andyho Warhola, poznala ho nejen umělecky, ale – pokud to vůbec bylo možné – také z lidské stránky, podílela se na chodu jeho proslulé Továrny a lze říci, že byla u zrodu většiny Warholových stěžejních prací.

Literatura naučná Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Kanzelsberger

Famous for 15 Minutes , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Má léta s Andy Warholem. Přihlašte se a napište ho.

ozzak
24.04.2023 5 z 5

Úžasná kniha která popisuje ungrondovou uměleckou scénu v USA 60 let které se sama autorka účastnila. Která ty léta prožila s malířem Salvatore Dalim Johnem Grahamem a hlavně Andym Warholem kterého poznala nejen umelecke i s lidske stránky a podílela se na zrodu jeho proslavené Továrny a byla u zrodu vetsiny Warholovych stěžejních děl ať výtvarných či filmových. Rád se ke knize budu vracet.

perpe2a
12.08.2022 3 z 5

Za mě spíše zklamání, ne z knihy jako takové, ale z odhalení způsobu života A. Warhola.

iceVS
13.11.2020 5 z 5

Moje představy o dekadenci a obscénnosti byly s realitou zjevně srovnatelné asi stejně jako chleba s máslem a stolečku prostři se. Myslela jsem si, že největší zvíře byl Ozzy Osborne, ale sedmdesátky byly zjevně čajíček proti šedesátkám. Jedna z mála knih, kdy je lepší představivost zcela vypnout a jen číst a moc se v tom nepatlat. Ale stejně mi v mysli zůstaly úděsné výjevy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Má léta s Andy Warholem v seznamech

v Právě čtených2x