Môj svet přehled

Môj svet https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391643/bmid_m-j-svet-st4-391643.jpg 4 91 91

Je mnoho športových legiend, viacero z nich v oblasti cyklistiky, ale je iba jeden jazdec, ktorému sa podarilo zdanlivo nemožné - trikrát za sebou zvíťaziť vo svetovom šampionáte, a tým je Peter Sagan. Teraz dostanú jeho fanúšikovia jedinečnú príležitosť nazrieť do Petrovho sveta a dozvedieť sa, čo stojí v pozadí jeho úspechov. Vo svojej knihe okrem iného po prvý raz odhalí detaily svojej prípravy, ktorá ho doviedla k víťazstvám - ako si stanovuje ciele a ako pracuje na ich dosiahnutí, ako trénuje, kto sú jeho hrdinovia a inšpirácie. Porozpráva však aj o svojich veľkých sklamaniach, ako bola napríklad diskvalifikácia z Tour de France 2017 a čo stálo v jej pozadí. Kniha Môj svet je Petrovou osobnou výpoveďou plnou emócií a napätia, ale aj informácií zo zákulisia športu, ktorú si žiadny športový nadšenec nemôže nechať ujsť.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , Eastone Books

My World , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Môj svet. Přihlašte se a napište ho.

Kníračka12
27.11.2023 1 z 5

Kniha mi přišla zmatená a bez koncepční dějové linky. V knize se vyskytovalo spoustu jmen, přitom nebylo řečeno, o koho se jedná či jakou má daná osoba v cyklistice roli. Kniha je asi určená těm, kteří mají o cyklistice detailní přehled. Já mám jen přehled obecný a povrchní a ztrácela jsem se v tom.

MarkCarter
09.08.2023 3 z 5

Táto kniha je pre mňa sklamaním. Príde mi to akoby Peter Sagan rozprával svoj príbeh, niekto ho nahrával a potom to prepísal na knihu. Lenže Sagan nie je spisovateľ, ale cyklista. Ten, kto s ním na tom pracoval asi nekládol správne otázky, pretože príbehu chýbajú grády. Je to popis udalostí, sem-tam nejaká pikoška zo zákulisia, ale väčšinou nemastné neslané. Navyše to nemá nejakú pevnú kostru, aj keď sa snažia rozprávať chronologicky, často im uniká niť. Knihe by pomohlo keby bola viacej systematicky napísaná, osobnejšia a vizuálne pútavejšia. Dúfam, že sa takého niečoho dočkáme v budúcnosti.

Ronee
27.07.2023 5 z 5

Čo ti píše, moja najobľúbenejšia kniha. Idem hneď čítať znova. Sagan je neuveriteľný športovec a zároveň aj človek. Milujem, nakoncinmi vyšli aj slzy.

Říjnové knižní novinky (22. - 28.)

22.10.2018

Blíží se Knihománie