Lvíče přehled

Lvíče
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383742/bmid_lvice-xCE-383742.jpg 4 261 261

Který český román obsahuje milostný příběh rozepjatý od cynismu k osudovosti, přitom je humorný, ironický a posléze se promění v kriminální drama vrcholící odvěkou otázkou zrady a pomsty, mravního selhání a trestu? Jeho hrdinku obklopuje téměř neproniknutelné tajemství… Odpověď je jediná: jde o Škvoreckého Lvíče.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lvíče. Přihlašte se a napište ho.

SumýšIrena
26.02.2024 2 z 5

No, nebýt té detektivní a romantické linky, musela bych dát o dvě hvězdy míň. Redakční příběh mě vůbec nebavil. Je zdlouhavý a děj neposouvající. Mrzí mě to, protože ostatní knihy od Škvoreckého mám moc ráda.

Inutihar
22.01.2024 3 z 5

Víc jsem si užíval ty scény z redakce a politické narážky, než trochu natahovanou milostnou zápletku, ale detektivní pointa byla nakonec výborná.
Hodnotím v kontextu dalších Škvoreckého knih, pořád je to vysoce nad průměrem české/československé literatury.

vendy246
31.07.2023 5 z 5

Moc dobré čtení o mladíkovi a slečně Stříbrné. On chce její tělo, ona je tajemná. Příběh z časů chvíli po válce, kdy někteří žili s na ruce vytetovaným číslem a kdy soudruzi vládli světem. Měla jsem to číst zamlada, to mužské myšlení by mi v mnohém otevřelo oči...

Viewegh, Škvorecký a další eknihy zdarma ke stažení (3. díl)

08.04.2019

Kniha Lvíče v seznamech