Lovecká zařízení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku přehled

Lovecká zařízení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481485/bmid_lovecka-zarizeni-v-cechach-na-morav-K8f-481485.png 5 2 2

Publikace mapuje různé kategorie loveckých, chovných a prezentačních zařízení v českých zemích, mezi než patří rozsáhlé stavby obor, bažantnic, koroptváren, zvěřinců, čihadel, bobroven, kačenáren, ale také menších pastí k lapání zvěře a hubení škodné (vlčí obory a zahrádky, truhlíky na menší šelmy, chytací jámy apod.). Kromě popisu jednotlivých loveckých zařízení je nejvýznamnější část publikace věnována oborám (chovným, lovným a prezentačním), tedy zařízením představujícím zalesněný oplocený prostor sloužící k chovu, lovu a prezentaci zvěře.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovecká zařízení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
27.09.2021 4 z 5

Hodně obsažná a podrobná publikace o historii lovectví a chovu zvěře. Vše bohatě ilustrováno. Žel, účelem budování všech těch krásných obor a zvěřinců bylo něco, čím by se člověk pyšnit neměl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lovecká zařízení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku v seznamech

David Tuma
česká, 1983
2017  80%Dějiny staveb 2017
2018  100%Zlatý věk obor - Z historie obornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
2020  90%Lovecká zařízení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
2022  %Panelový boom a bytový šum v Plzni