Lovci mamutů přehled

Lovci mamutů https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313476/mid_lovci-mamutu-A41-313476.png 4 1944 1944

Na podkladě světově významných archeologických nálezů v českých zemích, zejména na Moravě, vyvolává autor formou románu pro mládež obraz naší přírody a života prvotně pospolné společnosti v době kamenné před dvaceti až třiceti tisíci lety. Tenkrát, kdy naše lesy a močálovité nížiny byly oživeny ještě mamuty, nosorožci, lvy, tygrem šavlozubým a stády sobů, byla vypuzena z věstonického sídliště tlupa diluviálních lovců, vyzbrojených primitivními zbraněmi a nástroji z pazourků a dorozumívajících se více posunky než souvislou řečí, za neustálých bojů s hladem zimou, krutou přírodou a nepřáteli nachází tlupa na čas útulek v studených jeskyních Moravského krasu, odkud po zastávce v Předmostí u Přerova na křižovatce cest pravěkých lidí, dospěje Polabím a Posázavím do konečného sídla na místech dnešní Libně. Její kulturní vzestup, patrný zvláště na hlavní postavě, bystrém hochu Kopčemovi, vrcholí jeho vynálezem rozněcování ohně dřívky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovci mamutů. Přihlašte se a napište ho.

Teron
17.05.2024 5 z 5

Jedna z krásných vzpomínek na čtení v hodinách češtiny na prvním stupni základky...kdo by sakra mohl zapomenout na Kopčema s Mamutíkem?

Rozari
05.03.2024 5 z 5

Syn četl v rámci povinné četby 4. třídy Volání rodu. Byl nadšený.
Půjčila jsem současně domu i Lovce mamutů, ti u nás leželi docela dlouho, minulý týden se mu dostali do rukou a dneska ráno přišel: Napsal ještě něco Eduard Štorch? Mě to děsně baví! :D

Co dodat. Mě to bavilo taky.

Emik87
15.02.2024 4 z 5

Knížku mám moc ráda. Oblíbila jsem si jí hned, jak jsme jí dostali na základní škole k přečtení. Jednu hvězdu ubírám za kapku složitý jazyk, který čtení trošku komplikoval. Nicméně kniha skvělá a doporučuji čtení.

Nové eknihy zdarma (únor)

04.02.2020

Knižní novinky (26.3. - 8.4.)

26.03.2018

Kniha Lovci mamutů v seznamech