Opovrhovaná přehled

Opovrhovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4779/opovrhovana-4779.jpg 4 29 29

Lorimerovi série

Jonet Rowlandová, lady Mercerová, je půvabná, bohatá - a jak se povídá - taky cizoložnice. Když je její záletný manžel zavražděn ve své vlastní posteli, jde od úst k ústům, že Jonet je vskutku femme fatale. Stíhána opovržením společnosti, statečná vdova napře síly do boje za jediné, co má opravdu cenu - za své děti. Když byl kapitán Cole Amherst požádán, aby smrt lorda Mercera vyšetřil, odmítl. Podezření však padá na dva nevinné, a to ho přiměje vstoupit do zmijího hnízda, tedy do života Jonet Rowlandové. Nemohl být připraven na to, co v něm smyslná Jonet probudí. Nebezpečí krouží kolem a mučí ho pochybnosti: smí ctihodný voják dovolit hříšné vdově, aby ho učila opravdové lásce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Woman scorned , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Opovrhovaná. Přihlašte se a napište ho.

babystar
02.01.2019 3 z 5

Historická romance ze začátku 19. století. V podstatě příběh o závisti, která vede až k vraždě. Musíte ho však vyloupnout z mnoha úvah (má mne rád/a, přitahuji ho/ji, nebyl/a jsem příliš smělý/á) a z popisů milostných scén opravdu nevhodných pro děti (jsem ze "staré školy" a raději používám svou fantazii).

Lembac
17.10.2018 4 z 5

Cole je tak charakterní a zásadový, že nebýt živočišné Jonet, asi by se z nich nikdy milenecký pár nestal. A to by byla škoda.
Líbilo se mi, že v této knize vzala do rukou milostnou aktivitu žena. Joneta prostě jede! O něco méně jsem byla nadšená z častého popisu vnitřních monologů hlavních hrdinů. Chápu, že tím chtěla autorka vyjádřit rozpolcenost Cola i Jonet, ale čeho je moc, toho je příliš. I velmi natvrdlý čtenář záhy pochopí, že to ti dva nemají v životě vůbec jednoduché.
Závěr románu je dost akční a pro mě i docela překvapující. Takového „zlosyna“ jsem opravdu nečekala.

moudivlacek
05.01.2017 4 z 5

První moje setkání s autorkou a musím říci, že vůbec ne špatné. Pěkný romantický příběh, hrdinu Cola si prostě musí zamilovat každý, a musím přiznat, že i slovní výměny mezi Jonet a Colem stojí za to. Vášeň a divokost proti rozumu a pevným nervům. Pobavilo mě to a určitě sáhnu po druhém díle.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Opovrhovaná v seznamech

v dalších seznamech1x