Studie v kouzelné přehled

Studie v kouzelné https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387241/mid_studie-v-kouzelne-z0g-387241.jpg 4 3 3

Lord Darcy série

< 2. díl

Píše se rok 1988, jsme v anglo-francouzské říši v alternativním vesmíru podobném našemu vlastnímu, až na dva zásadní rozdíly: dynastie Plantagenetů, potomků Richarda Lvího srdce a jeho synovce Arthura, stále vládne v Anglii, Francii a Novém světě, a magie je vědou, zatím co věda uměním. Magie funguje, ale není všemocná, nedokáže vyřešit vše. V chrámu na vrcholu starobylé aztécké pyramidy v Nové Anglii, kde byli po staletí konány krvavé oběti, a tlukot srdcí vyříznutých z živých obětí měl uspokojit strašlivého boha Slunce, leží čerstvě usmrcené tělo prince-válečníka, jehož srdce bylo vyrváno z hrudi. Aztékové zanechali krvavých lidských obětí před dvěma sty lety a chrám byl po celá tto dvě století opuštěn a zapečetěn. Lord Darcy a jeho věrný společník, forenzní čaroděj mistr Sean O Lochlain musí vypátrat. KDO: prince zavraždil... JAK: ho zavraždil... PROČ: ho zavraždil... NEBO riskovat válku mezi evropskými osadníky a Aztéckou říší.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Detektivní klub

Study of sorcery

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Studie v kouzelné. Přihlašte se a napište ho.

trudoš
16.02.2019 5 z 5

„Je smutné, že kriminalita v současné Evropě postrádá představivost. Neexistují žádné zločiny, které by zvídavému intelektu umožnily dále se zdokonalovat. Je tu jen nekonečná řada malicherných problémů.“
Když lord Darcy vyřkl svá posměšná slova o evropském zločinu, netušil, že už pro něj spravedlnost chystá nový případ, a to rovnou v Novém světě, kde anglo-francouzské impérium uzavírá mírovou dohodu s Aztéckou říší. A vražda u toho nesmí chybět.
Michael Kurland nápaditě rozšiřuje kánon Randalla Garretta o jeden celý kontinent, přičemž charakter vyprávění zůstává po všech stránkách stejný. Lehce archaický a přitom noblesní, spoléhajíc především na kouzlo staré anglické detektivky, okořeněné důvtipem striktně pragmatické magie. Špetka humoru navíc i exotické prostředí pak dodávají vyprávění neodolatelný lesk. A přestože by název mohl evokovat recyklaci světově úspěšnějšího díla, opak by nemohl být větší pravdou. V tomhle ohledu jde čistě jen o slovní hříčku, uvozující všechny romány cyklu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Studie v kouzelné v seznamech

Michael Kurland
americká, 1938