Literární modernismus ve světě přehled

Literární modernismus ve světě
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267551/mid_literarni-modernismus-ve-svete-4Zf-267551.jpg 5 1 1

Ve skoro dvou desítkách kapitol nabízí monografie odborné pohledy na výskyt a vývoj modernismu v literaturách Evropy, obou Amerik a v některých zemích Asie. Jednotlivé kapitoly potvrzují, že je modernismus pojem stále diskutovaný a dalším diskusím otevřený. Právě srovnávání odlišných pohledů i názorů na tento kulturní fenomén může přispět k jeho plnějšímu vnímání a chápání. K tomu chce přispět i tato kniha, která předkládá k úvaze bohatý materiál a upozorňuje na odlišné kontexty a výchozí pozice, z nichž modernistické tendence v jednotlivých národních či regionálních literaturách vyšly.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Literární modernismus ve světě. Přihlašte se a napište ho.

Delicius
16.04.2017

Četl jsem asi před dvěmi měsíci, tedy jen co si pamatuju...
Asi 20 kapitola, každá se zabývá specifickou literaturou- a o ní pojednává.
Moc jsem toho nezvládl, něco nebavilo, a hlavně ke spoustě z toho jsem neměl načteno. A k čemu je mi číst o skandinávské literatuře, když jsem četl jen Ibsena? Španělská literatura, Rumunská literatura, a spousta dalších ze kterých jsem nic nečetl.

Tedy ke konci jsem přečetl Jařaba- Americký modernismus (krásně se čte, jako všechny jeho texty o poesii, divadle, románech, byl plný informací jako obvykle)

A esej o anglické literatuře a vnímání času (Joyce, Woolfová, a další) od Přidala nebo Hilského, tuším.

Jako modernismus většina autorů brala začátek 20.stol-druhá světová. (Což bylo pro mě kapku zklamání, raději bych četl od války do dneška)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Literární modernismus ve světě v seznamech