Listy z Kostnice přehled

Listy z Kostnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350885/mid_listy-z-kostnice-it9-350885.png 4 29 29

Listy z Kostnice (1414 - 1415) - třetí svazek listů Husových podle pramenů české vydal a latinské přeložil V. Flajšhans

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Listy z Kostnice. Přihlašte se a napište ho.

jiri77
09.02.2024 5 z 5

Jsem velmi rád, že jsem si mohl přečíst nové vydání Husových Listů z Kostnice. To že je to převedeno do současné češtiny, jsem velmi ocenil a rád jsem nakouknul do Husovy korespondence. Člověk si alespoň udělá obrázek o mistru Janu.

vslc66
20.09.2023 4 z 5

"Co jsi, cos byl a co budeš, o tom vždy přemýšlej."

Veľká vďaka patrí nadácii Biblion, za ich snahu o sprostredkovanie sondy do mysle najväčšieho českého reformátora. Okrem zastávania tohto životného poslania, bol Hus aj humanistom a kazateľom - velikán, ochotný položiť život za svoje presvedčenie; upálený preto, že sa snažil o odstránenie nemravnosti z kruhov cirkvi. Husove Listy sú nasiaknuté múdrosťou ducha revolty mučedníka, z ktorých si vieme odniesť nie jedno ponaučenie.

Harry_
10.07.2023 5 z 5

Je dobře, že Listy konečně vyšly v úpravě pro 21. století. Kromě pár badatelů a jazykovědců původní text nikdo číst nebude. Pokud chceme opravdu vědět, proč 6.7. nechodíme do práce, měli bychom si přečíst aspoň něco o mistru Janu. Více autentické, než tyto Listy to pravděpodobně nebude. Útlou knihu doporučuji, dá se přečíst právě během zmíněných letních svátků, i když to není lehké čtení k vodě (možná tak k vodám Bodamského jezera)...

Knižní novinky (26. týden)

27.06.2021

Kniha Listy z Kostnice v seznamech