Listy heroin přehled

Listy heroin
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195235/listy-heroin-6Mh-195235.png 4 62 62

Sbírka dopisů starověkých hrdinek, fiktivních žalozpěvů žen opuštěných milenci a manžely. Římský klasik šel cestou od antické tragédie k subjektivní poezii, kterou vyjádřil s psychologickým mistrovstvím duševní stavy královen, dcer bohů i otrokyň.

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Mladá fronta

Heroides (Epistulae Heroidum)

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Listy heroin. Přihlašte se a napište ho.

Hledam94
16.05.2023 5 z 5

Posloucháno v rozhlasovém zpracování, kde byla vybrána pouze část dopisů. Překvapivé je velké vcítění do psychiky žen a nejednoznačná interpretace jednotlivých vět. Píší o tom, co skutečně cítí nebo se snaží hlavně zapůsobit a přibarvují?
Výborné rozhlasové zpracování i předloha.

bejan
27.01.2022 5 z 5

Děkuji nahoru Janu Fišerovi za odvahu převést Ovidia do volného verše. Naše generace by zkrátka distich nebo alexandrín už nezvládla. Tento výbor se velmi povedl, škoda jen, že “listů” není více.

A děkuji za některá nádherná místa hodná zapamatování…

ArkAngel
07.12.2021 5 z 5

Opravdu silné elegie, které nám dávají možnost vcítit se do antických žen, které se dovolávají svých milých. Především tedy první dopis Penelopy Odysseovi mi přišel velice dobře zpracovaný a plný emocí. Ostatní za tím samozřejmě nezaostávají, ale kvalitativně mi přišly slabší. Obecně mi ale přišlo, že by se dílo dalo skvěle uchopit po vzoru slam poetry jako vykřičené vystoupení na jevišti. To by mohlo stát za to.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Listy heroin v seznamech

v dalších seznamech2x