Lingvistické pohádky přehled

Lingvistické pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4935/lingvisticke-pohadky-4935.jpg 4 93 93

Krátké důmyslné pohádky založené na zajímavém rytmickém shluku slov vtáhnou čtenáře do originálního svérázného světa. Autor si vyhrál nejen se slovy, ale i s písmeny či větami. Krásně ilustrovaná. Překrásným ilustracím zdárně sekunduje zvukomalebný jazykohravý text, který navozuje přesně tu atmosféru, pro kterou se autor rozhodl. Skřípavá pohádka tady skutečně vrže a skřípe, pohádka o čase minulém je opravdu minulostí a v holé pohádce se vážně nepotkáme s větami rozvitými. Lingvistické pohádky jsou adresovány starším, ale ne zas tak moc starým. Zkrátka všem hravým. Tato kniha zavede svého čtenáře do světa Lingvízie, kde mu bude dobře.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lingvistické pohádky. Přihlašte se a napište ho.

JulietRocks
12.03.2023 5 z 5

Tak tohle je skvost... Jsem zastánce toho, že pohádky by měly dospělé bavit stejně jako děti a to tato knížka určitě splňuje.

xxtom
17.10.2021 2 z 5

Hodně zvláštní pohádky doplněné neméně zvláštními ilustracemi. Úplně si nejsem jistý, jestli jsou určeny dětem. Někdy jsem musel řádky číst několikrát a i tak jsem asi nepochopil, co chtěl autor říct. Autor si ale hlavně hraje s češtinou a některé obraty a kontrukce jsou zajímavé.

Ithaka
19.01.2021 5 z 5

Dárek pro kluky od našeho kamaráda. Příjemné překvapení pro celou rodinu. Četli jsme na dobrou noc stále dokola. Radostný chaos podněcoval dětskou fantazii k vymýšlení vlastních fantaskních světů. Jazykové bajky nás navíc donutily vysvětlovat dětem některé složitější výrazy, ale o tom to přeci je - trávit společně čas a objevovat nepoznané! Příjemný rituál rodinných večerů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2007 - Zlatá stuha (Literární část: Beletrie pro mládež)

Kniha Lingvistické pohádky v seznamech

v dalších seznamech2x