Liljecronův domov přehled

Liljecronův domov https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44001/bmid_liljecronuv-domov-DiV-44001.jpg 4 29 29

Švédský venkov 19. století. Středem příběhu je mladičká pastorova dcera Maja Lisa, v jejímž dosud bezstarostném, ničím nezkaleném životě znamená první velkou zkoušku příchod tvrdé, panovačné macechy.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Liljecronas hem , 1911

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Liljecronův domov. Přihlašte se a napište ho.

laura
22.06.2022 3 z 5

Smrti se bála nejméně ze všeho. Smrt pro ni znamenala jen krásný dlouhý odpočinek...

Smutné, trýznivé, plné neuvěřitelné vnitřní síly, odvahy i naděje - že jednou bude líp. Příběh o odříkání, pokoře, lásce, víře i daleké cestě za domovem.

Postavy v tomto příběhu jsou neotřelé a poznamenané tvrdým životem, ať už jde o bývalého kavalíra z Ekeby, kterého zdánlivé šílenství žene z místa na místo a nikde nemá stání, nebo o Maju Lisu, které osud připravil trnitou cestu za štěstím.

Ne tak skvělé jako Gosta Berling, ale líbilo se mi to.

kopeceli
22.08.2021 5 z 5

Moje milovaná kniha, jediná, kterou čtu opakovaně už od mládí, kdy jsem měla velmi blízko k Maličké. Později jsem více cítila s Majou-Lisou a nyní jasně vede maminka Maličké. Za pár let budu ažurovat povlečení s babičkou. Všechny věky ženy mají v knize své nezastupitelné místo.

Boženka2
14.08.2020 3 z 5

Pro mě příliš romantické, ale milé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Liljecronův domov v seznamech

v dalších seznamech2x