Liliová hora - Pověsti a povídky z Vyškovska přehled

Liliová hora - Pověsti a povídky z Vyškovska
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23170/bmid_liliova-hora-povesti-a-povidky-z-vy-DLx-23170.jpg 4 6 6

Pověsti a povídky z Vyškovska: Pověsti a příběhy, kterým se vyprávěly pod Liliovou horou (sv. Martinem v Lulči na Vyškovsku), nacházejí svou první knižní podobu. Cílem autorky, která si od dětských let tento kraj zamilovala, je upozornit na půvab a tajemnou krásu tohoto magického místa a především vzkřísit pověsti a pozoruhodné příběhy, které se k této lokalitě za staletí navázaly. S nimi tak mohou poprvé ožít ona polozapomenuté vyprávění babiček a dědečků spolu se zbytky Hanáckých podřečí, kterým hrozí, že doposud brzy zmizí v nenávratnu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Liliová hora - Pověsti a povídky z Vyškovska. Přihlašte se a napište ho.

Habrovan
28.12.2022 2 z 5

Je to taková sentimentální knížka, která nezarmoutí, kapesníček provlhne; současně od ní ale nelze čekat nic historizujícího. Autorka sepsala vše jak slyšela, dodala svoje srdíčko a jako dlouholetá soužka :-) učitelka převyprávěla příběhy, které mají ke skutečnosti blízko, jako Jupiter k Sahaře. Někde překvapí, že použité nářečí se v místě nevyskytuje, jakož člověk, který tu nikdy nebyl, neboť neexistoval. Dílko je to milé, avšak coby pramen literatury jej na diplomku nepište.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Liliová hora - Pověsti a povídky z Vyškovska v seznamech

2006  77%Liliová hora - Pověsti a povídky z Vyškovska