Lidské srdce přehled

Lidské srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133756/lidske-srdce-133756.jpg 4 78 78

Významný představitel neopsychoanalýzy rozebírá úlohu zla při formování podstaty člověka.

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Český klub

The Heart of Man , 1964

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lidské srdce. Přihlašte se a napište ho.

DzordanoChruno
04.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Véľmi zaujímavé čítanie, žiaľ, navrhované riešenie je utopické až naivné, zaváňa komunizmom. Aby bol na svete mier, musia sa všetci mať rovnako dobre - to je podobné, ako napísať, že ľudia nebudú túžiť po jedle, keď budú mať plné bruchá. Dosiahnuť taký stav je nemožné, nerešpektuje to ani ľudskú povahu, aby regionálne geografické či kultúrne rozdiely.

Mimir
24.05.2018 4 z 5

Táto kniha, ako snáď všetky od humanistu a psychoanalytika Fromma patria k povinnej výbave človeka, ktorý ako hovorí sám autor: " sa snaží dosiahnuť optimum slobody a vyviaznuť z reťaze nutnosti" teda inými slovami, spoznávať seba a svoje okolie a vďaka tomu spretrhávať pavučinu konvencií a trendov. Fromm prevyšoval rovesníkov z radov psychoanalytikov v presahu do sociológie, čo sa ukázalo ako blahodárne pre úzkoprsí antropocentrizmus psychoanalýzy, avšak nemal lekárske vzdelanie, čo sa ukázalo ako chybička pri jeho rozvinutí teórie sexuality do slepej uličky. Napriek tomu, dokázal konštruktívne rozvinúť mnohé Freudove teórie oveľa praktickejšie než napr. spirituálny Jung.

eraserhead
06.11.2017 4 z 5

Až mě překvapilo, kolik toho platí dnes, kolik z těch závěrů, myšlenk a poznatků je nadčasových a kolik by se dneska našlo lidí, na které by to sedělo nebo kteří by si to měli přečíst.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lidské srdce v seznamech

v Právě čtených2x