Lidské potřeby ve stáří přehled

Lidské potřeby ve stáří https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247074/bmid_lidske-potreby-ve-stari-247074.jpg 3 5 5

Dožít se vysokého stáří přestalo být výsadou hrstky šťastných, dnes osmdesátiletí, devadesátiletí lidé nejsou žádnou raritou. Věková struktura populace se výrazně změní, lze očekávat rychlé a výrazné stárnutí obyvatelstva České republiky. Zastoupení občanů nad 65 let se zhruba zdvojnásobí z dnešní šestiny na třetinu. Kvalita života seniorů je ovlivňována mnoha faktory. Jedním z nich je také míra naplňování potřeb seniorů. Kniha Lidské potřeby ve stáří není učebnicí geriatrie. Je určena všem, kteří se zajímají o problematiku stáří a stárnutí, zejména těm, kteří jsou v přímém, každodenním kontaktu se seniory – nejen kolegům lékařům, ale též zdravotním sestrám, pečovatelkám, sociálním pracovníkům, rodinným příslušníkům, dobrovolníkům atd. Autorovým záměrem bylo ve zjednodušené formě (právě s ohledem na čtenáře nelékaře) shrnout základní teoretické poznatky, a jak název prozrazuje, zaměřit se přitom na potřeby seniorů. Cílem bylo poukázat na rozdíl ve vnímání potřeb starších a mladších seniorů, k čemuž autorovi pomohl osobní průzkum a jeho dlouholeté zkušenosti v praktické geriatrii.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lidské potřeby ve stáří. Přihlašte se a napište ho.

Ivka82
29.06.2021 4 z 5

Pro bakalářskou práci byla přínosná.

adlak
08.09.2016 2 z 5

Knížku jsem četla kvůli zápočtu do školy. Jak se píše o knize - není tu učebnice. Přečetla jsem ji za dva dny. Jelikož mě tato problematika zajímá, byla pro mě i na mou zkoušku přínosem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lidské potřeby ve stáří v seznamech

Autorovy knížky

Hugo Přibyl