Bratranec Pons přehled

Bratranec Pons
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44317/bmid_bratranec-pons-PHw-44317.jpg 4 105 105

Kniha vypráví o starém hudebníkovi Ponsovi, který rád sbírá starožitnosti a je na obtíž svým bohatým příbuzným, a také o jeho jediném příteli, naivním Němci Schmuckem. Pons se snaží zavděčit svým příbuzným a domluví své neteři, která má problém se provdat, námluvy bohatého obchodníka. Ten ji však nechce a tak rodina, která nechce poškodit svou pověst, svede všechno na ubohého Ponse. Přestanou jej přijímat a Pons onemocní. Jediný, kdo se o něj stará, je Schmucke. Když se však rozšíří, že jeho sbírka má ohromnou cenu, začnou se do jeho přízně vplétat různí lidé a snaží se urvat aspoň kousek z dědictví. Pons chce však všechno odkázat Schmuckemu. Všichni kromě něj ho totiž potají okrádají nebo se o to aspoň snaží...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Le Cousin Pons , 1847

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bratranec Pons. Přihlašte se a napište ho.

TaJeMa
13.02.2024 5 z 5

Krásná kniha, popisy charakterů perfektní, místy mi vadily dialogy paní domácí s Ponsem, ale to je jen malička skvrnka na jinak vynikajícím díle. Do poslední stránky jsem doufala, že to těm krkavcům nevyjde, ale to jsem byla dost naivní.
Smutné, ale to se dalo čekat.

Dasime
04.01.2024 4 z 5

Skvělé dílo, konec mi tlačil slzy do očí.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Klasika.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bratranec Pons v seznamech

v Právě čtených2x