Lidové milice 1948-1969: Nelegální armáda Komunistické strany Československa přehled

Lidové milice 1948-1969: Nelegální armáda Komunistické strany Československa https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209525/bmid_lidove-milice-1948-1969-nelegalni-a-nwa-209525.jpg 5 1 1

Monografie je dosud nejpodrobnější prací zabývající se problematikou Lidových milicí. Od svého zrodu v roce 1948 patřila tato polovojenská organizace po celá čtyři desetiletí nesvobody k mocenským nástrojům totalitního režimu, přestože navzdory svému významu nikdy nebyla pevně legislativně ukotvena. Založení Lidových milicí tvořilo nedílnou součást předem připravovaného komunistického převratu a milice se poté staly jedním z garantů změny režimu a dalšího totalitního vývoje. Ve většině publikací věnovaných únorovým událostem roku 1948 a následné totalitě v Československu jsou Lidové milice zmíněny jen letmo. Autor knihy se zaměřil zejména na aktivity Lidových milicí v českých zemích a v rámci tématu se pokusil o maximální zapracování všech dostupných prostudovaných pramenů, aby zachytil reálný obraz života milicí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lidové milice 1948-1969: Nelegální armáda Komunistické strany Československa. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lidové milice 1948-1969: Nelegální armáda Komunistické strany Československa v seznamech

20. století Československo totalitní režimy Lidové milice paramilitantní jednotky

2009  80%Biografický slovník představitelů ministerstva vnitra v letech 1948–1989
2013  100%Lidové milice 1948-1969: Nelegální armáda Komunistické strany Československa
2006  0%Securitas Imperii 14
2005  0%Securitas Imperii 12