Cesta smrti přehled

Cesta smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390118/bmid_cesta-smrti-55Z-390118.jpg 4 20 20

Lew Archer série

Detektiva Archera si najímá matka, která pátrá po své zmizelé dceři. Lew Archer zjišťuje, že charakter a jednání mladé ženy není zrovna nejčistší. Při sledování jejích osudů narazí na překupníky s drogami, herny, v nichž se perou špinavé peníze a zločiny s touto činností spojené. Muži, kteří byli s dívkou ve spojení, skončili většinou násilnou smrtí. Případ ho zajímá a tak přes značné překážky a osobní ohrožení odhalí strůjce všech těchto zločinů. Z anglického originálu „The Way Some People Die“ vydaného nakladatelstvím Warner Books, Inc., New York přeložil Richard Sysala, redakce textu Marie Vodičková. První vydání v českém jazyce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Way Some People Die , 1951

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesta smrti. Přihlašte se a napište ho.

mi-380
21.11.2020 4 z 5

Archerovo truchlivé vyšetřování se tentokrát táhne o něco unaveněji než v prvních dvou knihách. Pocit smutku ze zkaženosti odvrácené strany bohatého světa se valí z každé stránky. Hlášky nechybí, je jich ale méně a pesimismus pacifického pobřeží na hlavu poráží veškeré náznaky příjemné pohody.
Ještě si zopakuji čtvrtou část – Mrtvý úsměv, první hodnocení před lety bylo za *****, doufám, že se nezmění.
Tentokrát jen 75 % (aktuálně 14 hodnotících s průměrem 73 %).

Sanedresova ulice, na které jsem právě stál, se valí městem skrze černošskou, pak mexickou čtvrť, lemována zchátralými domky a přelidněnými chatrčemi, zpestřená o nálevny, zastavárny, herny či jídelny, občas i pofiderní svatostánek. Čím víc se přibližujete k horám, tím jsou domy prostornější a lépe udržované. Mají větší zahrady a děti po seškrábání nánosů špíny bývají bílé.

Vyndal jsem z náprsní kapsy oprýskaný šroubovák. Na prohlídku bytů si ho beru vždy. Číslo 7 zabezpečoval střelkový zámek typu Yale, jednoduchý, až trapný.

Dowser měl mokré krátké vlasy a byl zabalen do bílého froté županu. Seděl, poulil oči a jedl. Připomínal mi sysla, maskovaného za člověka.

ThomasRuhe
18.01.2020 3 z 5

MacDonaldův Archer je pro mě taková horší varianta Chandlerova Marlowea. Proto když mám chuť na tento žánr jsou případy s Archerem dobrou volbou. Z MacDonaldovy tvorby solidní průměr.

marek1278
15.09.2015 3 z 5

Zajímavá zápletka, občas jsem se trochu nudil (hlavně na začátku), ale druhá půlka knížky už byla přečtena jedním dechem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesta smrti v seznamech