Gregor a město pod městem přehled

Gregor a město pod městem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405979/bmid_gregor-a-mesto-pod-mestem-glU-405979.jpg 4 115 115

Když se Gregor spolu se svojí sestrou zřítí do temné Podzemě, netuší, že jeho pád není obyčejná náhoda. Podle proroctví má sehrát velkou roli v událostech, ke kterým se v Podzemi schyluje. Gregor se střetu mezi podzemními tvory nechce účastnit. Pak mu ale dojde, že je to možná jediný způsob, jak vyřešit největší záhadu svého života – zmizení otce. Proto se nakonec pustí do nebezpečného dobrodružství, které změní život jemu, i celé Podzemi.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Gregor the Overlander , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gregor a město pod městem. Přihlašte se a napište ho.

Kikulka97
11.05.2023 5 z 5

Bylo velmi zajímavé řeíčíst si dětskou knihu od autorky, která v Hunger Games řeší úplně jiné problémy. Knížka má originální námět a největším plusem je to, že tento první díl se dá úplně v klidu číst SAMOSTATNĚ! (takže ideální pro všechny, co jsou přesyceni dvacetidílnými sériemi bez konce)
Děj knihy je svižný, autorka nemá potřebu zbytečných okecávek, dozívme se i něco málo o historii Podzemí. Nejsem cílová kategorie (kdyby ano, možná bych byla z knížky více uchvácená), ale i tak se jedná o zdařilý počin. Kéž by měla tu příležitost nadchnout věkové spektrum, pro něž je určená.

Aniday
01.05.2023 5 z 5

doslova jsem ji zhltla... parádní oddechový kousek 8)

TaLu
20.03.2023 5 z 5

Kniha je určená pro mladší čtenáře.
Většinou se ráda nechávám znovu překvapit a nesrovnávám s předešlými knihami.
Příběh je velmi dobře vymyšlený, hrdinové zajímaví, mluvící zvířata úžasná.
Já si knihu moc užila, malá Gregorova sestra uprostřed švábů nemá chybu. Záměrně dávám plné hodnocení, protože si myslím, že v rámci žánru a věku cílové skupiny, je kniha podle mne podhodnocená.

Knižní novinky (47. týden)

21.11.2021

Když se nesnažíš držet času, nebojíš se tolik, že ho ztratíš.

Kniha Gregor a město pod městem v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech4x