Lesk a bída slavných českých žen přehled

Lesk a bída slavných českých žen https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363081/bmid_lesk-a-bida-slavnych-ceskych-zen-API-363081.jpg 4 28 28

V této knize se čtenář seznámí s osudy slavných umělkyň, které zazářily v trysku minulého století a přesto se dočkaly trpkého konce, ať už z důvodu nemoci, osamocení, nezájmu okolí či zákazů mocných.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lesk a bída slavných českých žen. Přihlašte se a napište ho.

karin4338
19.03.2023 4 z 5

Medailonky 11 umelecky orientovanych zien. Zdali sa mi az prilis strucne. Ale k ziskaniu zakladnych informacii fajn.

Vilma232
27.06.2022 4 z 5

Zajímavé. Pro mě zejména příběhy těch žen, o kterých se až tak moc nepíše - Judita Čeřovská, Irena Kačírková...

cori
12.03.2021 3 z 5

Kniha představuje medailonky 11 českých hereček a zpěvaček od Emy Destinové (nar.1878), přes Anny Ondrákovou (1902), Adinu Mandlovou (1910), Natašu Gollovou (1912), Ljubu Hermanovou (1913), Lídu Baarovou (1914), Irenu Kačírkovou (1925), Inku Zemánkovou (1925), Juditu Čeřovskou (1929), Evu Olmerovou (1934) po Laďku Kozderkovou (1949).Spojují je vzlety i pády jejich kariéry či rodinného života (rozvody, potraty, emigrace či alkoholismus partnerů). Autor cituje dobové kritiky a rozhovory z časopisů. Pro první setkání s danými osobnostmi dobré čtivo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lesk a bída slavných českých žen v seznamech

v Právě čtených1x