Leopard loví v temnotách přehled

Leopard loví v temnotách https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249788/mid_leopard-lovi-v-temnotach-249788.jpg 4 143 143

Sága rodu Ballantyneů série

Caig Mellow, poslední z rodu Ballantyneů, opustil rodnou Rhodesii. Z rodinného bohatství si neodnesl nic, naopak v zoufalých bojích za zachování svobody a existence civilizovaného státu přišel o nohu. Nyní se vrací s tajným posláním. Společně s mladou fotografkou, vedenou ekologickými snahami, se snaží odhalit příčiny a mechanismus černého obchodu se slonovinou, do něhož jsou zapleteny nejvyšší vládní špičky.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: ekniha , Alpress

The Leopard Hunts in Darkness , 1984

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Leopard loví v temnotách. Přihlašte se a napište ho.

manka71
25.07.2023 5 z 5

Je smutné, že román je psaný na podkladu skutečných událostí. Bohužel to vypadá i jako návod pro R. Mugabeho, protože v době po napsání románu genocida v Zimbabwe ještě sílila. Tak jak řekl jeden Afričan "Když si pro tebe přišli bílí, tak jsi šel do vězení, když si pro tebe přišla africká organizace, tak jsi byl mrtvej."
Skvělá kniha, napětí končí až na posledních stránkách.

JAnlauf
18.02.2022 5 z 5

Jeden z nejlepších Smithových románů. Příběh je napínavý od začátku do konce a lze ho číst i bez znalosti předchozích dílů. Časová osa knihy je celkem příjemně vyvážená, nic není uspěchané (podle mě autorova největší slabina). Afrika (skoro)současnosti je mi milejší, než např. 19. století, a Smithova znalost reálií posouvá knihu na úplně jinou úroveň. Jen popravdě nechápu, jak se Craig Mellow může po událostech minulého dílu dál přátelit s Tungatou. To jediné mi v příběhu trochu skřípe, jinak opravdu skvělé.

čef
21.03.2021 5 z 5

Zimbabwe to je krajinka s milým Robertem Mugabe, kde se se spravedlností moc nepářou, hlavní kmeny jsou na nože, a když se k tomu ještě přihrnou Sověti, katastrofa je na světě. Naši hrdinové bojují o život a je to vždy jen tak tak. Prostě napětí od začátku do konce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Leopard loví v temnotách v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech1x