Lenin - díl 1. přehled

Lenin - díl 1.
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350539/bmid_lenin-1bo-350539.jpg 4 3 3

Životní příběh muže, který studoval, aby byl vůdcem davu. Příběh o vůdci, který byl schopen zmanipulovat jak své nekritické příznivce, tak ty nejzarytější odpůrce. Příběh tyrana, který dal přednost běsům revoluce před politickými kompromisy.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lenin - díl 1.. Přihlašte se a napište ho.

braunerova
09.10.2021 5 z 5

Zvláštní kniha. Autor skrze osobu Lenina popsal genezi bolševismu. Pomohl si fiktivními příhodami, které v mladém Vladimíru Uljanovovi zasely nenávist k carismu a po popravě jeho bratra z něj udělaly cynického netvora. První díl končí útokem na Zimní palác.

"Nejdříve zbořiti staré, zničiti, úplně vyhubiti a potom tvořiti nové! pomyslil si Uljanov, zatínaje zuby a mhouře šikmé oči."

nervy
03.07.2013 4 z 5

Kniha je hlavně o dětství a studentských letech Lenina, také o jeho životě v emigraci v Německu i ve vyhnanství v Rusku. Končí přípravami na VŘSR. Ossendowski píše poutavě a navíc je to člověk, který mnoho zemí zcestoval, mohl se s Leninem i setkat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lenin - díl 1. v seznamech

v Právě čtených1x