Lékař vzpomíná (1895–1920) přehled

Lékař vzpomíná (1895–1920)
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174559/bmid_lekar-vzpomina-1895-1920-174559.jpg 5 22 22

Lékař vzpomíná série

Vtipné vyprávění předního českého psychiatra, provázené mnoha dokumentárními ilustracemi, nás přivádí do Prahy konce 19. a prvních dvou desetiletí 20. století. Autor v něm vzpomíná na svou rodinu, dětství i dobu gymnasiálních a lékařských studií, na desítky slavných i obyčejných lidí, s nimiž se setkal. Očima lékaře zajímavě líčí tehdejší způsob života, charakter školního vyučování, vypráví o tom, jak se cestovalo, stonalo a léčilo, jak vypadaly pražské ulice, jak se Pražané bavili aj. 2. vydání... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lékař vzpomíná (1895–1920). Přihlašte se a napište ho.

vinnetou500
01.02.2024 5 z 5

..."vědomosti z některých předmětů jsou cenné a dobrá známka je výhodná, příliš vyniknout je však zbytečné."
Velmi často mi profesor Vondráček přímo mluví z duše. Svá středoškolská studia jsem pojímal úplně stejně.

Saxofonista
07.12.2022 5 z 5

Samozřejmě, že žádná velká literatura to není, ale pokud jste také postiženi tím, že:
1. jste si vybrali medicínu jako svůj životní osud
2. jste staromilci, kteří touží po starých dobrých časech, které nezažili,
pak je to kniha přesně pro vás.

čef
03.09.2022 4 z 5

Vzpomínky, v tomto dílu ukončené rokem 1920, na starou Prahu, přátele, spolužáky, učitele, příbuzné a vůbec lidičky a život v Praze a okolí. I na Slovensko se krátce podíváme. Chvílemi dost nestravitelné, ale klobouk dolů, co si starý pán po osmdesátce zapamatoval a dokázal sdělit. Literatura k oddychovému čtení to příliš není, ale určitě je to dobrý pramen pro historiky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lékař vzpomíná (1895–1920) v seznamech

v Právě čtených1x