Legenda o Ulenspieglovi přehled

Legenda o Ulenspieglovi https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29239/bmid_legenda-o-ulenspieglovi-MQ2-29239.png 4 32 32

Dej knihy sa odohráva v 16. storočí.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Smena

La Légende et les aventures héroiques, joyeuses et glorieuses d’Ulenspiegel et de Lamme Goedzak au pays de Flandres et ailleurs , 1867

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legenda o Ulenspieglovi. Přihlašte se a napište ho.

Kyri
29.06.2023 4 z 5

Kniha o Enšpíglovi a částečně i o Filipu II. a jeho působení v Nizozemsku. Je to velmi zajímavé čtení, jako historická sonda do určitého období. Poměrně dost naturalistický popis, originální jazyk. Je to ale kniha z 19. století, která se rozhodně nečte rychle.

Atanone
30.05.2020 5 z 5

komentář eraserhead to říká za mě, s dovolením se přidám. Tato kniha se velmi liší od klasického pojetí "Enšpígla" tak jak ho známe z dětských příběhů. Já jsem knihu před lety zakoupila v antikvariátu kvůli krásným ilustracím a spěchaje jsem do ní nenahlédla, takže jsem vlastně až ve vlaku zjistila, cože jsem si to koupila. Velmi doporučuji.

Marekh
11.03.2018 4 z 5

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Synu, neber nikdy člověku ani zvířeti jeho svobodu, to je nejdražší statek na tomto světě.

Jsou totiž na světě dvojí zbabělí lenoši: jedni na práci nadávají, druzí skuhrají, mají-li dělat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Legenda o Ulenspieglovi v seznamech

v Právě čtených1x