Legenda o řece přehled

Legenda o řece
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231680/legenda-o-rece-W94-231680.jpg 4 7 7

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legenda o řece. Přihlašte se a napište ho.

etranger
24.03.2023 3 z 5

Legenda o řece je něco mezi budovatelským a bildungs románem. Postavy jsou zhusta sorelácké šablony, hlavní hrdina řeší své zrání v rádoby normální době. Krotké poukazování na nešvary plánovaného hospodářství připomíná Mňačkovy Opožděné reportáže. Tohle všechno by Legendu odsoudilo do polic knihobudek, odkud by pak putovala po řádném odležení rovnou do modrého kontejneru. Ovšem je tu úžasný autorův styl, jednoduchý a průzračný a úderný až to zvoní, s dobrými dialogy a vtipem. Je smutné jak evidentně velmi nadaný autor běsní v příliš malé kleci toho o čem a jak se mohlo psát.

milan3144
04.06.2021 4 z 5

Možná až překvapivě to nebylo vůbec špatné. Ano, je to budovatelský román, ale nechybí mu i značná míra realističnosti.
Čtyři hvězdy.

de_baques
26.06.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha z atraktivního prostředí Sibiře, autor dokázal udržet pozornost a napětí u tak zdánlivě banálních činností jako betonování hráze. Kdyby kniha měla pokračování (např. stavba Bratské přehrady), hned bych se do ní pustil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Legenda o řece v seznamech