Ledňáčkové v Kladsku přehled

Ledňáčkové v Kladsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191243/bmid_lednackove-v-kladsku-mCn-191243.jpg 3 1 1

Když jsem v knize "Turnaj Ledňáčků" vylíčil zážitky skautské družiny, které se udály v památném roce 1945 v jejich lesním táboře během jednoho letního parného dne, neměl jsem ani zdaleka tušení, že jméno Ledňáčků opět tak záhy ožije v mé nové literární práci. Domníval jsem se že Turnajem se uzavře kapitola, věnovaná oněm bystrým hochům. Jak jsem se zmýlil! - Ledňáčkové se opět ozvali, ba dokonce velmi halasně.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ledňáčkové v Kladsku. Přihlašte se a napište ho.

Turlogh
22.08.2018 3 z 5

Tato skautská knížka mě příliš neoslovila. Začátek poměrně rozvláčný až lehce nudný, později ve středu knihy a v závěru čtivější. V podstatě jde o dobrodružnou cestu dvou skautů (tak kolem 14 let věku), z družiny Ledňáčků do oblasti Kladska těsně po druhé světové válce, konkrétně zima roku 1946. Hlavním účelem studijní cesty je navštívit hrob českého arcibiskupa Arnošta z Pardubic v chrámu v Kladsku. Po svém návratu vypráví oba účastníci cesty, Přemek-Horolezec a Vašík-Ptáčník v klubovně své zážitky z výpravy ostatním členům družiny Ledňáčků, svému skautskému oddílovému vůdci a ještě spisovateli, panu Otakaru Čapkovi. Vyprávění to není špatné, místy i lehce napínavé anebo vtipné, leč domnívám se, že dnešní mládež a to ani skautskou by kniha zřejmě nezaujala. Doporučuji spíše starším skautským činovníkům anebo historikům. Hodnocení bych viděl tak na tři hvězdy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ledňáčkové v Kladsku v seznamech