Lásky Žofie Bosniakové přehled

Lásky Žofie Bosniakové
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146017/bmid_lasky-zofie-bosniakove-V0N-146017.jpg 4 72 72

Poznejte nejen všechny lásky Žofie Bosniakové, ale i tehdejší dobu v její pestrosti a rozmanitosti. V knize se jasně odráží jemná duše a čistý člověk, jímž byla Žofie Bosniaková. Příběh je dotvářen obrazy majestátného Strečna, Fiĺakovského a Muránského hradu. Příběh zaujme všechny čtenáře, kteří mají rádi historickou literaturu opředenou spletitostí lidských vztahů. Román plný milostných zápletek a politických intrik.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lásky Žofie Bosniakové. Přihlašte se a napište ho.

ZaS
10.04.2023 5 z 5

Přestože je Žofie titulní postavou, ve skutečnosti kniha popisuje spíše příběh jejího manžela Férence Wesselenyiho, kterého navíc zřejmě poněkud idealizuje. Z toho vyplývá, že větší část tvoří spíše něco mezi romantikou a červenou knihovnou než že by šlo o historický nebo dokonce duchovní román, jak by se dalo s ohledem na postavu Žofie předpokládat. Vyjímku tvoří jen pasáž popisující Velikonoce na Strečnu. Jsem rád, že jsem tuto část dočetl právě na sklonku velikonočního pondělí.
Co se kvality knihy týče není špatná, ale přesto se nemohu zbavit dojmu, že právě tuto postavu by to asi chtělo pojmout víc duchovně. Je také s podivem, že krvavé paní z Čachtic se Nižnánsky věnoval víc než jejímu protikladu. Dalším paradoxem této knihy je, že Nižnánsky nemohl napsat poslední kapitolu osudu Žófie, plně vystihující naši šílenou dobu.
Tři hvězdičky za knihu samotnou a dvě z úcty ke skutečné Žofii.

Lucissia
15.10.2022 5 z 5

Paráda, záživné, nečteno poprvé. :-)

draka
07.03.2022 5 z 5

Poutavý příběh o lásce, která umí člověka, udělat šťastným, ale také, aby se pro ni trápil. Kniha se čte opravdu velmi dobře, je zajímavá, umí vtáhnout do děje a ukazuje, co všechno se může pro lásku obětovat, a že se zamilovaný může stát krutým, až někdy i směšným.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lásky Žofie Bosniakové v seznamech

v dalších seznamech1x