Láska v Provence přehled

Láska v Provence https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343346/bmid_laska-v-provence-1Vq-343346.jpg 4 22 22

Starobylá městečka, vinice, vůně bylin, slunce a vítr. Působivý román o lásce a pečlivě střežených tajemstvích vás vtáhne do spleti osudů obyvatel dvou vesniček v malebné Provence. V ovzduší zdánlivého venkovského klidu se během sedmi dekád odehrává mozaika příběhů, v nichž figuruje láska ve všech podobách, láska dospívajícího mladíka a vdané starší ženy, láska v předem domluveném sňatku arabské dívky, manželské odchody a návraty, láska ke krajině, která vás i z velké dálky přiměje vrátit se zpět.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Amour Provence , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Láska v Provence. Přihlašte se a napište ho.

vlkcz
22.01.2023 3 z 5

Já nevím. Něco do sebe kniha má. Jenže při čtení se mi opakovaně vybavovaly Želary, které jsou stavěny podobně. Jenže oproti nim jsou životní příběhy obyvatel jedné provensálské vesnice takové nemastné, neslané, většinou hodně dopředu předvídatelné. Občas probleskne skvělý moment, ale většinou jsem zůstával jenom jako nezaujatý pozorovatel a osudy hrdinů a hrdinek příběhů, snad s výjimkou Eufémie, mi byly dost jedno.

monushka
07.05.2020 3 z 5

Milý příběh, ve kterém máme možnost sledovat životy obyvatel dvou vesniček během několika let.

bookcase
21.04.2018 5 z 5

Krásné popisy Provence, atmosféra neskutečně živá, líbilo se mi propojení příběhů hrdiny, kteří se objevují v dalších povídkách, třeba už jako vedlejší postavy, starší a ošlehané životem. Za srdce mě chytil příběh Rašídy.

Knižní novinky (10. - 28.7.)

11.07.2017

Kniha Láska v Provence v seznamech