Lancelot a Alexandrina přehled

Lancelot a Alexandrina https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301999/bmid_lancelot-a-alexandrina-Ccv-301999.jpg 5 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lancelot a Alexandrina. Přihlašte se a napište ho.

fleurmilk
30.10.2019 5 z 5

Maje výtisk č. 21 na holandském Van Gelderu, mohl jsem plně docenit tuto nádherně upravenou, vysázenou, ozdobenou knihu jakožto opravdový ne-li umělecký artefakt, tož alespoň bibliofilský, a to v plné síle, v plné m účinu. Holandské legendy a pověsti patnáctého věku jsou specifické, proto bych k objektivnějšímu náhledu měl uvést, že tato četba nebyla mým prvým seznámením s koloritem nizozemského patnáctého věku: kdyby Lancelot a Alexandrina byla z tohoto hlediska mou první četbou, možná by býval napoprvé obsah této staré legendy snad i celkově trochu nudil. No, je třeba znát i trochu reálie a překladatelské manýry O. Fischera k plnému docenění obsahu této útlé knížečky, klenotu každé knihovny, chloubou čtenářů-vlastníků, jako je tomu snad vždy v této pozoruhodné edici Atlantis J. V. Pojera, snad jedné z nejkrásnějších a obsahově nejvybranějších českých uměleckých edic prvé poloviny 20. století.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lancelot a Alexandrina v seznamech