Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) přehled

Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358552/bmid_lady-mechanika-aamp-tajemstvi-mecha-fVl-358552.jpg 4 138 138

Lady Mechanika série

Verze se sběratelskou obálkou. Nejslavnější komiksová hrdinka steampunku se představuje českým čtenářům. Británie nabrala v 19. století ve vývoji poněkud jiný kurz a věda vládne celému společenství. Vzduch brázdí nejpodivnější letouny, nejmodernější města oplývají úchvatnou hromadnou dopravou a všichni znají krásnou a nebezpečnou Lady Mechaniku – napůl ženu, napůl stroj. Jinou takovou hříčku vědy a přírody svět neviděl. Až do chvíle, kdy se na nádraží objeví další napůl mechanická dívka v naprosto zuboženém stavu. Lady Mechanika se okamžitě pouští do pátrání. Jde totiž o hodně. Kromě odhalení nelidských experimentátorů hraje Mechanika také o tajemství vlastního původu.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Argo

The Mystery of the Mechanical Corpse , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice). Přihlašte se a napište ho.

ydnac
10.09.2023 4 z 5

KOMIKS? PROČ NE :-).

Kdy jsem naposledy nějaký četla?????
No to už bude cca 30 let, krom nedávné Knihomolky, Introvertky a Tesáků, ale ty jsou spíše vtipné a méně barevné :-).
Často jsem v databázi knih narazila na Lady Mechaniku a moc se mi líbila obálka :-).
Ilustrace jsou krásné :-).
Příběh je sice krátký, ale srozumitelný.
Lady Mechanika se snaží zjistit, kdo unesl mladou dívku, co jí provedli a jak to souvisí s ní samotnou.
Neví totiž, kdo ji stvořil
Mimochodem Fujky byl roztomilý :-).

Až se v knihovně uvolní druhý díl, ráda mrknu na další dobrodružství této Lady :-).

perko
30.04.2023 4 z 5

Tohle je steampunk jak má bejt. Vizuál je našlapanej, příběh trochu slabší. Každopádně se těším na další dobrodružství týhle rajcovní ženský.

Akana
14.03.2022 4 z 5

Příběh opravdu není třeskutě originální, ale dokáže zaujmout. Komplikované dějové zákruty nebo myšlenky by stejně možná jenom odváděly pozornost od vizuálních orgií, které se na každé stránce, ba skoro v každém panelu odehrávají. Po téhle stránce je Lady Mechanika skutečně okouzlující, až opojná. Výkladní skříň steampunkové estetiky.

Knižní novinky (14. týden)

04.04.2021

Kniha Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) v seznamech