Labradosti přehled

Labradosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454165/bmid_labradosti-guj-454165.jpg 5 2 2

„Od roku 2001 let kreslím nejen pro Pomocné tlapky labradory, do ledna 2013 často podle toho svého. Vedle kreseb a ilustrací ku prospěchu té fantastické organizace vznikají tyto parodie, reflektující události, legendy, názory a činy dobrých a slušných lidí, jako pocta nejlepšímu labradoru na světě, mému Garpovi. Kreslením Garpa jsem dělal radost napřed sám sobě, ale protože jsem ješitnej, velmi brzo rád i ostatním. Hraní si se slovy, přesmyčky, dvojsmysly a jinotaje mě bavily odjakživa, venkoncem i většina mé profesionální grafické práce je na nich založena. Samotného mě udivuje, že série Labradostí je stále ještě nekonečná a patrně ještě dlouho bude. I proto je v závěru knihy několik volných stran, kam mohou další portréty přibývat, a to i Vaší rukou. Když jsme si kdysi doma potvrzovali, že chceme zrovna labráka, zapamatovali jsme si z Velké knihy o psech jednu zásadní labradoří charakteristiku: zvesela nesený ocas. To, že Garpův zvesela nesený ocas párkrát ze samé psí radosti smetl z různých povrchů a míst často i cenné předměty, je nepodstatný detail. Důležité je, že labradoři se pořád smějou a veselí že je jim vlastní. Labráci jsou dobráci. Tuhle knížku i všechny příští labradosti věnuji jim, Garpovi, Humprymu, Šajnovi … a spolkům, jako jsou Pomocné tlapky.“ Vydáno u příležitosti výstavy konané v srpnu a září 2020 v Galerii Josefa Jíry v Malé Skále.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Labradosti. Přihlašte se a napište ho.

BaraStastna
02.10.2020 5 z 5

Pokud milujete psy nebo jste dokonce páníčkem labradora, tahle kniha je prostě must have. Veselým psím pohledem se dívá na nejrůznější fenomény našeho lidského světa - a to, co vidí, vás rozesměje na každé stránce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Labradosti v seznamech

humor labrador