Kým si pri mne přehled

Kým si pri mne https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487031/bmid_kym-si-pri-mne-6Qk-487031.jpg 5 7 7

Olívia po ťažkej strate opúšťa rodný dom, no ťaživé spomienky si spolu s ranami na duši berie so sebou. Po rokoch jej harmonický život naruší správa, ktorá jej celý svet prevráti naruby. Démoni z minulosti sú opäť na slobode a nútia ju postaviť sa tvárou tvár tomu, čo zničilo jej rodinu. A teraz to chce zničiť ju. Dokáže odpustiť svojmu jedinému žijúcemu príbuznému? Nájde lásku a oporu v mužovi, ktorého roky tajne milovala? Mohli by jej v ťažkom boji pomôcť ľudia, ktorí pri nej vždy verne stáli alebo si túto bitku musí vybojovať sama? Vyhrá Olívia túto nerovnú partiu, ktorú s ňou rozohrala zákerná choroba?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kým si pri mne. Přihlašte se a napište ho.

PollyFrank
13.04.2022 5 z 5

S určitými námetmi však určite treba narábať citlivo,aby vyzneli uveriteľne a nestali sa citovým vydieračom. Aspoň ja to tak vnímam, resp. tieto dva znaky by ma odradili. Bol teda Olíviin príbeh uveriteľný? Môj osobný pocit – áno, jednoznačne. Všetky emocionálne fázy,ktorými prechádzala, mi prišli pochopiteľné, rovnako však aj smutno pestrá škála vyšetrení, ktoré ponúkajú náhľad na „cestu“, ktorou si pacienti s Olíviinou diagnózou prechádzajú. A či sa mi chcelo poplakať? Chcelo, ale necítila som sa tlačená na hranu, myslím, že kniha bola veľmi realistická a zároveň triezvo romantická. Chceli by sme chceli veľa vecí... ale ako s nami život zatočí, je nie vždy na nás. A práve tento podtón vo mne ostal rezonovať.Ako nás osud niekedy melie. Myslím si, že Lina Elys sa nielenže pohla vpred, doslova preskočila kusisko od prvotiny ku svojej druhej knihe, ktorá je oveľa vyzretejšia.

Vknihách
19.02.2022 5 z 5

Autorka ma svojim debutom, Noc, ktorá mi zmenila život, veľmi prekvapila. No po prečítaní jej druhej knihy musím sňať z hlavy pomyselný klobúk. V prvom rade,je badať neuveriteľný autorský posun. Vidieť, že jej vpadnutie do knižného svet pomohlo vo viacerých oblastiach. Isto si neraz povedala, že pri prvej knihe s terajšími skúsenosťami, by robila všetko (alebo aspoň väčšinu)inak. Nevadí, človek sa učí celý život.Tu je plod jej snaženia.

Lina napísala úžasný príbeh. Žiadna prvoplánová láska! Krutý osud, ktorý sa s Olíviou a jej zdravotným stavom zahral ako mačka s myšou,ma neraz rozplakal. A toto bola asi prvá kniha v mojom živote,pri ktorej som spotrebovala viac ako jeden balíček papierových vreckoviek. Stručné venovanie (VŠETKÝM SILNÝM ŽENÁM) a prológ, vás uvedú do obrazu. Našťastie to nie je príbeh beznádeje,letargie a čakania na smrť. Je o neuveriteľnom odhodlaní, bojovnosti, o tom,ako vám okolie, ktoré vás má rado, môže vliať do žíl nádej, lásku a chuť žiť.
"Chcela som žiť. A žiť neznamená čakať, kým prejde búrka, znamená to naučiť sa tancovať v daždi."
Autorka nám ukáže aj minulosť hlavnej hrdinky. V kapitolách sa strieda prítomnosť a minulosť-rodinné zázemie, prežité trápenia už v detstve a malé záchranné koleso v podobe najlepšieho priateľa Daniela. Ich cesty sa rozchádzali, ale pevné puto priateľstva pretrvá a Daniel, napriek tomu, že sa venuje svojej rodine,je obrovskou oporou Oli.
Pri čítaní som sa dokázala vžiť do postavy Olívie, trpela som s ňou, zatínala zuby pri vyšetreniach...Nebolo to pre mňa ľahké čítanie.
"Niekedy tie najťažšie rozhodnutia musí človek urobiť pre dobro svojich najbližších."
Lina Elys píše veľmi realisticky, takže nečakajte presladené scénky a už vôbec nie záver.
Rozhodne najlepší príbeh, aký som mala možnosť čítať v tomto žánri!
Vrelo odporúčam!!!

Majka1979
10.02.2022 5 z 5

Skutočný príbeh veľmi silnej ženy, ktorá len vďaka svojej pevnej vôli a svojim priateľom dokáže bojovať so zákernou chorobou.
Avšak nie je to len o tom. Nečakajte len samé negatívne myšlienky.
Keďže je obklopená svojimi priateľmi a kolegami, tak si zažije aj veľa krásneho.
A možno jej život umožní nájsť aj niečo viac- lásku. Alebo žeby ju už našla?
Určite odporúčam, veľmi silný príbeh, ale dojímavý. Kniha sa číta naozaj veľmi dobre ;)

Knižní novinky (6. týden)

06.02.2022

Kniha Kým si pri mne v seznamech

Lina Elys
slovenská