Kým Paríž spal přehled

Kým Paríž spal
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477056/bmid_kym-pariz-spal-tSj-477056.jpg 5 124 124

Nezabudnuteľný príbeh o viere a vzdore počas jedného z najpochmúrnejších období v dejinách. Santa Cruz, 1953. Jean-Luc sa snaží zabudnúť na dávne udalosti. Jazva na tvári je len malá cena za hrôzy, ktoré prežil počas nacistickej okupácie Francúzska. Teraz má nový život v Kalifornii a rodinu. Nikdy nečakal, že mu raz minulosť znova zaklope na dvere. Paríž, 1944. Mladá židovská žena nastupuje do vlaku smerujúceho do Osvienčimu s drobným uzlíkom v náručí. Vo chvíli zúfalstva vtisne to najvzácnejšie, čo má, do rúk cudzieho človeka. Zostáva jej iba nádej. Na tmavom nástupišti sa prepletú dva ľudské osudy, ktoré obom aktérom navždy zmenia život. Román Kým Paríž spal je príbeh o odhodlaní a odvahe, keď sa človeku zdá, že všetko stratil. No predovšetkým je to príbeh o tom, čo znamená ľúbiť.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

While Paris Slept , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kým Paríž spal. Přihlašte se a napište ho.

rilajaan
12.03.2024 5 z 5

Silný příběh, který nás provede válečnými hrůzami (z mnoha pohledů), ale hlavně následky těchto hrůz. Vůbec si nedokážu představit (a ani nechci), jak to muselo být těžké.

Zlatinka.Emilly
12.02.2024 4 z 5

Moc pěkná kniha a napínavá. Vše dopadlo dobře, ke spokojenosti všech.

Safrika
11.02.2024 4 z 5

Rychlovka, precteno behem dvou veceru. Pribeh pro me byl zajimavy a rozhodne k premysleni. Sama nevim, jestli bych neco takoveho dokazala, kazdopadne doslov byl super.

Knižní novinky (48. týden)

28.11.2021

Kniha Kým Paríž spal v seznamech