Kyberzloděj a samuraj přehled

Kyberzloděj a samuraj
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289561/bmid_kyberzlodej-a-samuraj-VT8-289561.jpg 5 5 5

Novodový detektivní román, jenž nás zavede do světa počítačových systémů, jež jsou těsně spjaty se světem velkých bank a financí. Jeho autor, americký novinář, v něm zpracoval skutečný příběh komputerového experta, jenž využívá svých znalostí, aby se zmocnil tisíců datových souborů a tajných čísel kreditních karet, uložených v databázi počítačového systému bankovních domů v celých Spojených státech. Dva roky se dařilo tomuto počítačovému podvodníkovi úspěšně unikat agentům FBI, až narazil na protivníka silnějšího, než byl on sám - japonského samuraje, kterému stačilo k jeho odhalení pouhých šest týdnů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Sci-fi
Vydáno: , Talpress

The Cyberthief and the Samurai , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kyberzloděj a samuraj. Přihlašte se a napište ho.

jan06
16.01.2020 5 z 5

V knize je trochu nastíněna historie hackingu a motivace hackerů k nabourávání počítačových systémů. Jinak je to hlavně (v té době) o nejhledanějším hackerovi v americe Kevinovi Mitnickovi, který byl "hrozbou" pro společnost. Hnala ho především zvědavost. V knize je popsán hon na Kevina a taky něco z jeho života, jak vyrůstal a jak se dostal k "hraní si s počítači". Knížku čtu podruhé a docela rychle se čte, protože mě tyto věci zajímají. Nevím, jestli je pro každého, ale počítačový nadšenci, by to mohli ocenit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kyberzloděj a samuraj v seznamech

v Právě čtených1x

Autorovy knížky