Kvety pre Lauru přehled

Kvety pre Lauru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120977/kvety-pre-lauru-120977.jpg 4 235 235

Mladí manželia Laura a Ivan si vychutnávajú svoje šťastie... až do chvíle, keď im zomrie ich sedemročný syn Tomáško. Ich životy a vzťah sú podrobené tej najťažšej skúške. Dokážu ju zvládnuť? Prijať bolesť, ktorú im život nadelil? Autorka o knihe tvrdí: „Dlho som nevedela pre túto knihu vymyslieť názov. Darmo som si trápila hlavu, nič mi nenapadalo. Pri besedách v Žiari nad Hronom som navštívila aj študentov Strednej školy hotelových služieb a obchodu. Zdôverila som sa im, že ešte vždy nemám názov, a len tak som prehodila, či by mi nevedeli poradiť. O chvíľu už po triede koloval papierik... Dostala som veľa krásnych tipov. Jeden z nich – ten, pri ktorom mi naskočila husia koža –, som vybrala.“ ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kvety pre Lauru. Přihlašte se a napište ho.

simca9342
20.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

U knih většinou nečtu anotace- nechávám se překvapit. Tady jsem spíš byla šokovaná ve špatném slova smyslu.
O příběhu: někdy se v životě stane něco nečekaného a hodně smutného, ale časem se s tím nějak musíme smířit. Úplně stejně to má mladá Laura. Měla manžela a malého Tomáška. Jednou se ale stane něco, co si dodnes vyčítá. Jak se vyrovnat se smrtí dítěte a ještě k tomu vlastního? To už musí trochu ošéfovat sám život .

Mychaela
28.06.2023 3 z 5

K autorce jsem se dostala tak, že ji někdo zmiňoval v rámci diskuze k jiné knize jiné autorky (H.M.Körnerové), že píše podobným stylem. Nevím. Knihy paní Körnerové mě bavily, přišly mi opravdové, lidské, čtivé, přirozené. Tato kniha taková nebyla. Samozřejmě nemůžu soudit autora podle jedné knihy, ale Květiny pro Lauru mi "nesedly".
Věřím, že někomu, kdo zažil podobnou ztrátu jako hl. hrdinka může kniha pomoct se s tím vyrovnat (a to je dobře), ale mně přišel příběh kostrbatý, umělý a cca od půlky už i trochu nudný a předvídatelný s očekávaným happyendem.

nicole1990
01.03.2022 5 z 5

Krásné ale hodně smutné

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kvety pre Lauru v seznamech

v Právě čtených2x