Květinové pohádky přehled

Květinové pohádky
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441639/bmid_kvetinove-pohadky-zTu-441639.jpg 4 3 3

Ernst Kreidolf (1863–1956), švýcarský průkopník dětské knihy, zůstává jako malíř a ilustrátor knih nepřehlédnutelný. Když v roce 1898 poprvé vyšly jeho Květinové pohádky, stanovil tím nové standardy pro ilustrované knihy. Jeho ilustrace nás přenesou do světa pohádek a snů, kde hrají hlavní roli rostliny, motýli a přírodní bytosti. Měl výjimečnou schopnost rozpoznat charakteristické vlastnosti rostlin a dát jim lidskou podobu. Díky tomu jeho knihy ani po sto letech nepřestávají fascinovat dětské i dospělé čtenáře.... celý text

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Malvern

Blumen Märchen , 1898

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Květinové pohádky. Přihlašte se a napište ho.

Cara.17
30.05.2024 4 z 5

"Zvonku milý, zvonku modrý
v šatech zelených,
drž mi přízi - buď tak dobrý -
křehkou jako sníh.
Sama ten dar dostala jsem,
sama předla bíle,
na sluníčku, v jeho jase
teplo bylo, mile..."

Moc hezké básničky o přírodě a především o květinách doplněné nevšedními ilustracemi. Když jsem je pročítala, říkala jsem si, jak moc se liší ta stará tvorba od té nynější. Autorovy verše jsou milé a kouzelné a jak je řečeno v anotaci, osloví jimi nejen děti ale i dospělé.
Pokud tedy dostanete chuť na kvalitní smysluplné básně, neuděláte chybu, když sáhnete po této sbírce.

Gerbasin
17.12.2020 5 z 5

Nádherná knížka pro zvídané děti, ideální jako dárek, žádná kvanta textu, ale krátké básničky o rostlinkách a zvířátkách. Na jedné straně text a na druhé k tomu odpovídající překrásná ilustrace. Nakladatelství zaslouží velké díky, vzkřísit a v ČR poprvé vydat 122 let starou knížečku - to se často nestává. I samotná vazba je kvalitní, pěkné tvrdé předsádky a křídový papír. Láska na první pohled. Čím více čtu a prohlížím, tím více se mi to líbí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Květinové pohádky v seznamech

v dalších seznamech4x