Kult jednoty: Stalinský plán přetvoření přírody v Československu 1948-1964 přehled

Kult jednoty: Stalinský plán přetvoření přírody v Československu 1948-1964
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376131/bmid_kult-jednoty-stalinsky-plan-pretvor-Jvx-376131.jpg 4 1 1

Stalinský plán přetvoření přírody, který byl v SSSR spuštěn na podzim roku 1948, zásadně ovlivnil také československý přístup k poválečné obnově a přestavbě přírody a životního prostředí. Publikace popisuje hlavní rysy tohoto ambiciózního plánu, jehož provedením byli v ČSR pověřeni Rudolf Slánský a Josef Smrkovský. Sleduje proces jeho implementace, institucionální zakotvení i nakládání s přírodními zdroji, které se v komunistickém Československu odehrávalo v duchu radikálního odmítnutí malthusiánských teorií. Problematika kontinuity a diskontinuity československého poválečného vývoje pak poukazuje na možnosti a limity sovětizační politiky nových elit a na zásadní rysy kontinuity vědy a techniky v době, která kontinuitě příliš nepřála.... celý text

Historie Politologie, mezinárodní vztahy Ekologie, živ. prostředí
Vydáno: , Academia

Kult jednoty: Stalinský plán přetvoření přírody v Československu, 1948-1964 , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kult jednoty: Stalinský plán přetvoření přírody v Československu 1948-1964. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kult jednoty: Stalinský plán přetvoření přírody v Československu 1948-1964 v seznamech