Kto nám vládol přehled

Kto nám vládol https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164389/bmid_kto-nam-vladol-5UD-164389.jpg 5 8 8

Za dlhé stáročia vládlo obyvateľstvu na dnešnom území Slovenska množstvo panovníkov. Spočiatku to boli vladári domáceho pôvodu, neskôr - keď sme sa nadlho stali súčasťou mnohonárodnostných ríš - panovníci cudzieho pôvodu. Žezlo držali tristo rokov Arpádovci, štyristo rokov Habsburgovci. Ale vládli nám aj králi z rodu Anjouovcov, Jagelovcov, Luxemburgovcov...Niektorí panovníci zanechali hlbokú stopu v dejinách. Ich skutky - dobré i zlé - poznáme. Iní prešli dejinami nebadane a v pamäti národa sa uchovali len hmlisto. Publikácia Kto nám vládol približuje jedných i druhých: ako vládli, ako žili, akí boli, čo dobré a čo zlé vykonali. Ich obraz sa pred očami čitateľa dotvára prostredníctvom dobových dokumentov, hodnotenia historikov, výrokov súčasníkov i množstvom ilustrácií.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kto nám vládol. Přihlašte se a napište ho.

Miro.slav
02.05.2019 5 z 5

Pekne spracovaná kniha, ktorá mapuje panovníkov na našom území od Sama až po rakúsko-uhorskú monarchiu. Ilustrácie sú zvládnuté excelentne, text pri každom panovníkovi a panovníčke nie je kompaktný, ale rozdelený do niekoľkých minitextov, čo knihu približuje aj malému čitateľovi (ktorému je kniha aj výsostne určená). Ďakujem rodičom za takýto "internet". Odporúčam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kto nám vládol v seznamech

v Právě čtených1x