Krysař z Hamelnu / The Pied Piper of Hamelin přehled

Krysař z Hamelnu / The Pied Piper of Hamelin https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308338/bmid_krysar-z-hamelnu-the-pied-piper-of--svm-308338.jpg 4 7 7

Příběh o krysaři, jemuž starosta a radní města upřou odměnu za to, že zbavil město krys, a on se jim za to krutě pomstí, je založen na skutečnosti, ale známým se stal až řadou uměleckých zpracování. Po J. W. Goethovi, bratřích Grimmových atd. a před Waltem Disneyem či Viktorem Dykem nejproslulejší verzi tohoto příběhu vytvořil anglický básník Robert Browning (1812–1889). Kniha s původními ilustracemi Kate Greenawayové (1846–1901) a ve dvojjazyčné úpravě vychází v češtině poprvé.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krysař z Hamelnu / The Pied Piper of Hamelin. Přihlašte se a napište ho.

Fortuna7
17.07.2022 4 z 5

Nádherný překlad, úžasné ilustrace a nesmrtelný příběh. Doporučuji.

666Jitka
07.07.2021 5 z 5

Příběh o Krysařovi se stal nesmrtelnou legendou, která se dočkala bezpočtu zpracování. Tento pochmurný příběh se vyskytuje v mé knihovně několikrát. Pořídila jsem si i toto dvojjazyčné vydání v povedeném básnickém zpracování R.B.

kamibe
13.04.2019 5 z 5

Přečetla jsem tuto knihu díky divadlu, které děti sehrály po dva předchozí roky na letním divadelním táboře v Horažďovicích. Letos toto divadlo provedeme v červnu tedy již potřetí. Jsou v něm použity téměř všechny verše z této knihy a celé nás to ohromě baví.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krysař z Hamelnu / The Pied Piper of Hamelin v seznamech

v dalších seznamech1x

anglická literatura angličtina dvojjazyčná vydání poezie pro děti

Robert Browning
britská, 1812 - 1889