Kronika života a vlády Karla IV. přehled

Kronika života a vlády Karla IV. https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528610/bmid_kronika-zivota-a-vlady-karla-iv-6581f180c91a6.png 4 184 184

Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského. Postava významného panovníka na pozadí osudů české země ve 14. století. Autor František Kožík ho neidealizuje, ale barvitým způsobem líčí jeho úsilí dát Praze a českým krajům co nejvyšší úroveň mezi evropskými zeměmi. Neméně poutavě je zde popsán proces dobývání moci, během něhož člověk nutně musí opustit pravdu a upřímnost. Autor líčí i Karlův pohnutý život od dětství přes rané mládí na pařížském dvoře a na italských bojištích, jeho cestu k trůnu i diplomatická jednání s evropskými vládci, a zabývá se i historií jeho čtyř manželství. Je to kniha, která nás důvěrně seznamuje s naším nejslavnějším panovníkem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kronika života a vlády Karla IV.. Přihlašte se a napište ho.

Zemlja
26.08.2023 4 z 5

Kdo má rád historii, dobře si počte. Cenné informace o životě panovníka.

soupik2012
09.07.2023 5 z 5

Kniha je velice dobře napsána a dokázala ve mně vyvolat hrdost na své češství. Což se bohužel nestává příliš často. V reálném životě si vybavím snad jenom dvě situace. A to těsně po Naganu. Ale především první volební období pana Václava Havla. Jinak se za své češství spíš stydím a tak hledám útěchu v knihách. Pan Kožík mě na stránkách své knihy přivedl do časů, které bych si, kdyby byla ta možnost, vybrala na exkurzi. Karel IV. je pro mě ztělesněním pohádkové postavy. Kniha je nejenom zábavná, ale také velmi poučná. Audiokniha je neméně vydařená, povedlo se výborně zvolit narátora, protože pro tento typ literatury se pan Zbyšek Horák, který tuto audioknihu načetl hodí naprosto znamenitě.

LenkaKa
08.12.2022 4 z 5

Není to taková ta kniha jedním dechem, ale každopádně pro mě zajímavé a poučné čtení. Spoustu věcí člověk z dějepisu zapomene a tady si to oživí. Doba to ale byla divoká :). Všichni se zrazovali a bojovali proti sobě. Karel IV. byl ale na svou dobu jiný. Snažil se budovat, řešit spory dohodou, proto mu právem patří přední místo v našich dějinách.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kronika života a vlády Karla IV. v seznamech

v Právě čtených5x