Kroměříž v oslnivém lesku a eleganci přehled

Kroměříž v oslnivém lesku a eleganci https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435115/bmid_kromeriz-v-oslnivem-lesku-a-eleganc-boq-435115.jpg 5 2 2

Nikdy předtím, ani potom nezažila Kroměříž takovou pozornost Evropy jako ve dnech 25. a 26. srpna 1885, kdy se zde setkaly rodiny ruského cara Alexandra III. a rakouského císaře Františka Josefa I. Vídeňský dvůr se v těchto dnech přestěhoval do Kroměříže, aby v malém moravském městě hostil s neobyčejnou pompou vznešené hosty a jejich doprovod. Autor studoval materiály k tomuto setkání v archivech, muzeích a knihovnách Kroměříže, Olomouce, Vídně i Petrohradu. Výsledkem bádání je podrobný popis příprav i průběhu setkání obou monarchů. Díky těmto archivním dokumentům a více než 200 dobovým fotografiím a kresbám máme nyní vytvořen plastický obraz této neobyčejné události. Naskýtá se nám tak možnost být svým způsobem znovu účastníky úžasné podívané, dané přítomností dvou mocných vládnoucích rodin na kroměřížské půdě. S knihou v ruce stačí jen trochu přivřít oči a představit si okázalou přehlídku oslnivého třpytu a elegance, která se naskytla těm šťastlivcům, kteří měli možnost být přítomni v oněch dnech ve městě či přímo v arcibiskupském zámku. Autor ale ukazuje, že nešlo jen o politická jednání dvou monarchů, neboť i při tomto setkání sehrála krása přítomných žen svou významnou roli. Rakouská císařovna Alžběta (Sisi) se v dnešním Sněmovním sále poprvé osobně setkala s herečkou vídeňského Hradního divadla Kateřinou Schrattovou a brzy poté začala uskutečňovat svůj neobyčejný plán.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kroměříž v oslnivém lesku a eleganci. Přihlašte se a napište ho.

Jana K
10.12.2020 5 z 5

Krásná publikace kroměřížského historika.
Kniha dopodrobna mapuje setkání rakouského císaře Františka Josefa I. s ruským carem Alexandrem III. v srpnu 1885 a odhaluje mnoho dosud nezveřejněných informací, fotografií a kreseb souvisejících s touto velkolepou událostí, které Kroměříž poskytla své překrásné prostory.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kroměříž v oslnivém lesku a eleganci v seznamech

František Josef I., 1830-1916 Sisi, císařovna Alžběta Bavorská, 1837–1898 panovníci Kroměříž

Autorovy knížky

Zdeněk Motalík