Křižáci. 1, Bůh to chce přehled

Křižáci. 1, Bůh to chce https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135328/bmid_buh-to-chce-135328.jpg 4 43 43

Křižáci série

První svazek ze čtyřdílného historického románu, přibližujícího duchovní klima Evropy 11. století, stejně jako slávu a bídu první křížové výpravy (1096–1099), jejíž účastníky nevedly jen ideální pohnutky, nýbrž i touha po dobrodružství a obohacení. Dramatičnost dokonale komponovaného děje s plastickými kresbami postav je zvyšována mistrnou konfrontací tří světů, latinského, byzantského a muslimského.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Krzyzowcy. 1, Bóg tak chce! , 1935

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Křižáci. 1, Bůh to chce. Přihlašte se a napište ho.

Martin1974
08.09.2022 5 z 5

Kto sa chce presunúť z otravnej súčasnosti do skutočného stredoveku - nech sa páči - toto je ideálna kniha..

tonysojka
24.11.2021 3 z 5

Silná místa knihy jsou popisy kombinace pohansko- křesťanského života poláků na začátku a vylíčení masakrů prováděných křižáky v závěru. Vyprávění o putování mě moc nezaujalo, snad trochu postava Petra Eremita nebo papeže Urbana. Vzhledem k tomu, že se tady v komentářích dočítám o historických nepřesnostech, uvažuji o nedočtení série ,i když jazykově se mi to docela líbilo.

Atanone
08.03.2020 5 z 5

ke křižáckým válkám jako takovým mám hluboké duševní (i duchovní) výhrady, stejně jako k dalším otřesným milníkům historie. Ovšem nutno přiznat, že současnost mnohé z minulosti ještě překonává, a to se schovává za osvícenost a humanitu. Nicméně jsem knihy přečetla, doslova slupla. Komentář píšu s odstupem, abych slovně obhájila ty hvězdičky.
V tomhle příběhu je víc. Nejsem schopná posoudit věrohodnost historických faktů, to bych musela mít víc hlav i životů. Ale našla jsem v příběhu mnohé krásné lidské a snad i božské.
Platí pro celou sérii jako celek

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Křižáci. 1, Bůh to chce v seznamech

v dalších seznamech1x