Kratochvíle s Hadem na půl míle přehled

Kratochvíle s Hadem na půl míle https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23460/bmid_kratochvile-s-hadem-na-pul-mile-Jmr-23460.PNG 4 22 22

Veselé příhody čtyř zvířátek v Africe jsou založeny na humorných nedorozuměních. Přeložila Zdeňka Psůtková. Ilustrovala Ludmila Spálená.

Humor Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Zarjadka dlja chvosta , 1982

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kratochvíle s Hadem na půl míle. Přihlašte se a napište ho.

JancaMia
31.10.2020 5 z 5

tuhle pohádku jsem pořidila svým holčičkám protože si ji okolí hodně chválilo, výsledek ... čteme jína dobrou noc asi po miliontéprvé ... 8)

Litocha
05.10.2020 2 z 5

Tuhle knížku jsem dostala kdysi dávno na konci mateřské školky a v hlavě mi z ní zůstala jen scéna, jak Slůně vždycky upadlo, když se snažilo při rozcvičce dát všechny čtyři nohy k sobě. Z nostalgie jsem knížku vytáhla pro svého potomka, ale moje prvotní nadšení (první dvě příhody mě pobavily) začalo brzy uvadat. Texty byly zdlouhavé, s neustále se opakujícími situacemi (vím, že to mělo znázorňovat myšlení a chování malých dětí, ale mě to prostě vytáčelo), zvířátka mnohdy protivná (zvláště natvrdlá a hádavá Opička a přemoudřelý Papoušek), dráždila mě i předmluva a doslov (s těmi familiárními kamarádíčky) a připadalo mi, že se knížka snaží napodobit Medvídka Pú, ovšem bez jeho odlehčenosti a nadsázky. Z dvaceti příběhů se mi líbily jen tři a půl, knížku jsme měli doma rozečtenou opravdu dlouho a malý na ni brzo zapomněl, takže jsem mu ji ani nedočetla. Navíc má sice krásné ilustrace, ale z dnešního pohledu už je zastaralá, moje dítě se domáhalo více obrázků.

Medvědářka
15.04.2019 5 z 5

oblíbená kniha z dětství :-) sehnala jsem jí i dceři, protože jsem o ní přišla v roce 2002 při povodni

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kratochvíle s Hadem na půl míle v seznamech

v Právě čtených1x