Krásna Hedviga přehled

Krásna Hedviga https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225429/bmid_krasna-hedviga-iLF-225429.jpg 3 53 53

Keď k pánom Považského hradu, lúpežným rytierom Jánovi a Rafaelovi Podmanickovcom doletel chýr o kráse Hedvigy, vybrali sa na pytačky. Neprekážalo im ani to, že bola verenicou budatínskeho pána. V románe ožívajú postavy našej minulosti, skutočné i vymyslené... 3. slovenské vydanie, v Tatrane prvé.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krásna Hedviga. Přihlašte se a napište ho.

elektris
22.04.2020 2 z 5

Schizofrénne postavy bez štipky osobnosti a zdĺhavé dialógy dvanásťročných detí. Základná myšlienka nie až tak zlá, ale zle predvedená.

Parwana
04.12.2019

Strašná s....a, naprosto nečitelné. Od autora Čachtické paní obrovské zklamání.

Domca1
17.06.2019 2 z 5

Kniha zbrklá a splašená, ako sa len tak často nevidí. Hlavné postavy (naozaj - všetky) sú také horkokrvné, že to v konečnom dôsledku vzbudzuje pomerne nelichotivý dojem z celej knihy.
Obaja bratia spolu s krásnou Hedvigou menili svoje rozhodnutia z kapitoly na kapitolu a ich správanie postrádalo akúkoľvek logiku a zmysluplnosť. Najprv sú Rafael a Ján nepriateľmi na život a na smrť, o pár riadkov by za seba navzájom položili život, ale o kapitolu neskôr sa idú pozabíjať v ruvačke. Hedviga tu miluje, tu nenávidí, raz toho, raz iného (rovnako aj ďalšie postavy), žiadna trvácnosť či rozvaha, len prudké, vznetlivé a nezmyselné konanie všetkých postáv. Opakovanie podobných scén (napríklad Rafaelove zápasy, bujaré pijatiky, pri ktorých sa zistilo, že aj rozvážne a racionálne pôsobiaci Ján je skutočnosti ľstivý pôžitkár, opakované výlevy, pri ktorých Hedviga/Rafael/Ján túžili po skorej smrti a o pár riadkov nato sa už radovali zo života) tiež nepridalo na kvalite.
Je to moje prvé stretnutie s autorom. Rozhodne nemôžem povedať, že by ma navnadilo na ďalšie jeho romány, ale aj vzhľadom na hodnotenia iných jeho kníh mu možno ešte dám šancu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krásna Hedviga v seznamech

v dalších seznamech2x