Královská vášeň přehled

Královská vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4844/mid_kralovska-rodina-ruthenie-kralovska-2FF-4844.jpg 3 20 20

Louisiánská kráska Mara Delacroixová na prázdninovém pobytu v Paříži v důsledku neopatrné hry v kasinu padne do rukou vyděrače. Svůj dluh si má odpracovat tak, že bude sloužit jeho dalším nekalým záměrům. Jejím úkolem je svést Roderika, cikánského prince, a pak má očekávat další pokyny, jak jej zradit. Vloudí se tedy do cikánského tábora, v němž Roderic žije, a předstírá k němu lásku. Dosáhne toho, že se do ní Roderic zamiluje a vezme ji, jako svou milenku, do Paříže, kde se setkávají s významnými osobnostmi své doby - George Sandovou, Alexandrem Dumasem a Honoré de Balzakem. Příjemné chvíle však končí příjezdem vyděrače, jenž Maře konečně sděluje své záměry a požaduje po ní, aby dokončila podlé dílo. Ta však zjišťuje, že je do Roderika hluboce zamilovaná, a vymyslí dokonalý způsob, jak jej ochránit a celou záležitost jednou provždy ukonči... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Royal Passion , 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Královská vášeň. Přihlašte se a napište ho.

moudivlacek
09.08.2018 3 z 5

Hezký příběh, i když musím říci, že první se mi líbil více. Roderik se mi líbil víc jak Mara. Nebyla jsem schopna se ztotožnit s jejím jednáním, i když Roderik také nedělal vše správně. Každopádně se mi líbil jeho přístup k lidem a jak vážně bral svou odpovědnost za své lidi i úctu k rodině. Zdálo se mi, že Mara pořádně nevěděla, co chce, měla tolik příležitostí říci vše Roderikovi a poprat se s tím společně, každopádně každý reaguje jinak.

ciaram
07.08.2015 3 z 5

Královský svůdce patří k mým oblíbeným příběhům, proto je pro mě docela zklamáním jeho "pokračování" v podobě lásek jejich dětí. V podstatě se tam nic neděje a milostná linka je též taková prazvláštní. Mám Blakeovou ráda - ale tohle se jaksi moc nepovedlo.
Asi pro mě nejhezčí scéna byla v podobě "tří ženských mušketýrek" bránících se pařížské lůze.

fidáš
19.03.2014 5 z 5

Výborná kniha od výborné autorky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Královská vášeň v seznamech

v dalších seznamech1x