Kráľ potkanov přehled

Kráľ potkanov
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470271/bmid_kral-potkanov-8U6-470271.jpg 4 98 98

Pre incelov existujú len tri cesty: prijať svoj osud, vziať si život alebo... pomstiť sa. Mladú mamičku Emelie nájdu dobodanú v byte na predmestí Štokholmu. Podozrenie padne na jej bývalého partnera, ktorý sa vyhrážal zabitím a v čase vraždy mal vychádzku z väzenia. Inšpektorka Vanessa Franková však čoskoro zistí, že v tomto prípade ide o viac. Mladej novinárke Jasmine sa splnil sen. Dostala dočasné miesto reportérky v najväčšom štokholmskom denníku. Má napísať zásadný článok o najnovších prípadoch sexuálneho obťažovania žien. V hotelovej hale ju osloví sympatický muž. Jasmina prijme pozvanie na kávu a netuší, že ju čakajú najstrašnejšie chvíle jej doterajšieho života. Reťaz násilných trestných činov privedie Vanessu Frankovú na horúcu stopu. Je čas znovu sa spojiť s bývalým elitným vojakom Nicolasom, ktorému Vanessa plne dôveruje. V hre je totiž život stoviek mladých žien v hlavnom meste Švédska. Po Ohňovej zemi (IKAR 2021) je Kráľ potkanov druhá časť trilógie. Úspešný švédsky autor Pascal Engman sa v ňom dotýka kontroverznej témy hnutia incelov – mladých zatrpknutých mužov, ktorých ženy odmietajú. Členovia medzi sebou komunikujú na fórach v temných hlbinách internetu. Nenávidia ženy a majú jasný cieľ – pomstiť sa im za ich nezáujem a pohŕdanie.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Rattkungen , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kráľ potkanov. Přihlašte se a napište ho.

sladkovka
18.04.2024 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Strašně mě to bavilo. Měla jsem pocit, že mi někdo trhá stránky z knihy jak mi ubývaly. Oblíbila jsem si Vanessu, je tak trochu rebelka, ale hezky rebelka a Nicolase. Strašně moc jim fandím.

Peťulka3
08.09.2023 5 z 5

Super. Strašně fandím Nicolasovi. Je to frajer.

Karcoolka2210
06.07.2023 4 z 5

Kniha prečítaná vo vlaku na trati Praha-Košice, v rámci knižnej výzvy. Po dlhšej dobe som zasa čítala severské krimi, (nie z vlastnej vôle, už na to akosi nemám žalúdok ako kedysi). No musím povedať, že to bola poriadna jazda a pre milovníkov tohto žánru určite odporúčam.

Knižní novinky (31. týden)

01.08.2021

Knižní novinky (23. týden)

06.06.2021

Kniha Kráľ potkanov v seznamech