Král a lazebnice přehled

Král a lazebnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107148/kral-a-lazebnice-107148.jpg 4 8 8

Jako unikát ve světovém písemnictví proslula gotická bible Václava IV.: posvátný text je v ní po okrajích provázen bohatstvím kontrastních obrázků, které velice opovážlivě líčí královy pletky se sličnou lazebnicí. Historikové ovšem tyhle středověké comicsy umravňují: jde prý jen o symboliku, o legendu, která se nestala. Ať se udála či nikoli, jeví se půvabnější než skutečnost - její hříšnost dodnes okouzluje a svádí k hravým variacím.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Král a lazebnice. Přihlašte se a napište ho.

666Jitka
14.10.2021 4 z 5

Kniha je krásně zpracovaná po grafické stránce, při jejím čtení máte pocit, jako byste v rukou drželi dobový rukopis, který nám dává na pozadí milostného příběhu nahlédnout také do politického dění té doby, intrik, které se neustále u dvora pečou, ale také do života obyčejných lidí. Byla to velice příjemná jednohubka a jsem ráda, že tato kniha zdobí mou knihovnu.

JancaMia
08.08.2021 5 z 5

Krásně zpracovaná historická romance , k jejímu čtení jsem sice musela před mnoha lety dospět ale čím jsem starší tím víc je kniha krásnější , ovšem chce to číst mezi řádky, moji drazí.

jankor
18.04.2021 5 z 5

Čtení na hodinku nedělního odpoledne, krásné zpracování. A Zdeněk Mahler, to je záruka čtenářského bonbónku. Krásný příběh, jen by si zasloužil rozkošatit a byla by to krásná komicko-erotická novela, ovšem bez happy-endu.....Požitek pro milovníky češtiny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Král a lazebnice v seznamech

v Právě čtených1x

mýty a legendy Václav IV.

Zdeněk Mahler
česká, 1963