Kraj návratů i setrvání přehled

Kraj návratů i setrvání https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272233/mid_kraj-navratu-i-setrvani-1zp-272233.jpg 3 1 1

Kniha Kraj návratů i setrvání navazuje na edici již vydaných publikací – Kraj věčných návratů, Kraj návratů a setkání, Kraj návratů a inspirace, Kraj návratů a vzpomínek. Obsahuje medailónky osobností kulturního života na Českomoravské vysočině. Osobností, které se tu buď narodily, působily a tvořily nebo se na Novoměstsko a Žďársko často vracely. Autorka chce touto publikací připomenout širší veřejnosti méně známé umělce a kulturní pracovníky, přiblížit nejen jejich tvorbu, ale také životní osudy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kraj návratů i setrvání. Přihlašte se a napište ho.

Snow-White
11.07.2018 3 z 5

Celkem příjemné seznámení s pozapomenutými osobnostmi z Českomoravské vrchoviny. Jedná se o osobní autorčin pohled a její vzpomínky či texty vycházející z rozhovorů s pozůstalými, nejde o odborný text (i když řada informací se opírá i o archivní materiály).
Bohužel jsem ale četla i některé texty z předcházejících publikací. Je škoda, že se několik jmen a jejich medailonů opakuje. Chápu, že nejspíš i proto se v názvu objevuje slovo návraty, ale myslím, že by bylo vhodnější najít jiná jména, než v podstatě "vykrádat samu sebe".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kraj návratů i setrvání v seznamech

Věra Rudolfová
česká, 1942